Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Uşak Milletvekili Altay: "13 yıldır sağladığımız istikrarlı ve kararlı ekonomi politikası olmasaydı, belki bugün 2001'deki gibi daha büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabilirdik"

UŞAK (AA) - AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, "13 yıldır sağladığımız istikrarlı ve kararlı ekonomi politikası olmasaydı, belki bugün 2001'deki gibi daha büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabilirdik" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Şükraniye ve Yoncalı köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Altay, vatandaşların taleplerini dinledi.

Altay, 1 Kasım seçimlerinin  Türkiye için önemine değinerek, 7 Haziran sonrası sekteye uğrayan ekonomik istikrarının yeniden sağlanacağını kaydetti. AK Parti'nin kuşatıcı ve toplumun her kesimine inen bir beyanname hazırladığını ifade eden Mehmet Altay, "7 Haziran sonrasında ülkemizde oluşturulmak istenen kaos tablosu ve muhalefetin çözümsüzlüğü isteyen tutumu nedeniyle, döviz fiyatları yükseldi ve bu işten nemalanmak isteyen spekülatörler ekonomik istikrarı zedeledi. 13 yıldır sağladığımız istikrarlı ve kararlı ekonomi politikası olmasaydı, belki bugün 2001'deki gibi daha büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabilirdik" diye konuştu.

Altay, partisinin seçim beyannamesinde çiftçilere önemli düzenlemeler getirildiğini aktararak, şunları söyledi:

"1 Kasım'da tekrar iktidara gelirsek, yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Ayrıca genç çiftçi kardeşlerimizi tarıma daha fazla özendirmek ve istihdamı bu yönde artırmak için de, 30 bin TL'ye kadar karşılıksız kredi desteği sunacağız. Uşak'ta 49 büyük gölet  var. İlimizde sulu tarımın yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Çiftçimiz sulu tarımla daha çok kazanacak."