Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Uşak Milletvekili Yılmaz: "Turistik beldelere gidecek olan yolcuların Uşak üzerinden geçmesini sağlayacak bir otoyol projesiyle turistik kalkınmayı artırabiliriz"

UŞAK (AA) - MHP Manisa milletvekili Durmuş Yılmaz, Uşak'ın kalkınması için turistik merkezlere giden yolları kentten geçirecek bir otoyol projesi planladıklarını söyledi.  

Yılmaz, MHP'nin Uşak için hazırladığı yerel seçim beyannamesini açıkladı. 

Uşak'ın geleceğini planladıklarını, sağlıklı bir büyüme öngördüklerini anlatan Yılmaz, kentin ulaşım imkanlarının doğu -  batı yönünde geliştiğini,  kuzey - güney istikametinin de güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Yılmız, "MHP olarak tek başımıza iktidar ya da herhangi bir koalisyon durumunda Uşak için bir proje düşünüyoruz. Bu  projede Trakya, Marmara ve Batı Karadeniz'den kalkıp Denizli, Ege ve Akdeniz'deki turistik beldelere gidecek olan yolcuların Uşak üzerinden geçmesini sağlayacak bir otoyol projesidir. Bu yolcuların bir kısmını Uşak'a yönlendirebiliriz. Şehrimizdeki değerlerin varlığıyla yerli ve yabancı turistleri bu sayede şehrimize yönlendirmeyi düşünüyoruz. Bu yol planıyla gidilecek mesafeyi de 2 saat kısaltmış olacağız."