İftar sonrası termal havuz

İftar sonrası termal havuz
İftar sonrası termal havuz
- Uşak'ta ramazan süresince sahura kadar hizmet veren belediyeye bağlı termal tesis iftar sonrası vatandaşların akınına uğruyor - Kayaağıl Termal Tesisi Müdürü Dost: - "Ramazan'da tesise ilgi iki kat arttı. Termal suda rahatlayan, tuz odası, sauna ve hamamda günün yorgunluğu atan vatandaşlarımız sahurlarını yaptıktan sonra oruca daha zinde başlıyor"

UŞAK (AA) - Uşak'da ramazan nedeniyle sahura kadar hizmet veren belediyeye bağlı termal tesis büyük ilgi görüyor.

Kayaağıl Termal Tesisi Müdürü Yunus Emre Dost, AA muhabirine yaptığı açıklamada ramazan süresince devam eden uygulama nedeniyle tesise vatandaşların ilgisinin arttığını söyledi.

İki yıl önce açılan tesisin günlük 400 olan misafir sayısının ramazanda neredeyse iki kat arttığını ifade eden Dost, "Ramazanda her akşam yaklaşık 700 kişi tesise gelmeye başladı" dedi.

Dost, gündüz saatlerinde oruç nedeniyle az sayıda kişiye hizmet verdiklerini, iftardan sonra ise sayının arttığını belirtti.

 Vatandaşların oruçlarını açtıktan sonra termal suda uzun süre vakit geçirdiğini kaydeden Dost, "Sıcak yaz günlerinde oruç tutan kişiler ciddi su kaybediyor. Buraya gelen misafirlerimiz iftardan sonra kapalı ve açık havuzlarda uzun uzun yüzüyor, günün yorgunluğunu atıyor" diye konuştu. 

Tesiste kadın ve erkekler için ayrı bölümler bulunduğunu anlatan Dost, şu bilgileri aktardı:

" Sabah 08.00'de açılan tesisimiz, sahurda 03.00'de kapanıyor. Günde ortalama 19 saat hizmet veriyoruz. Misafirlerimiz iftar sonrası termal suda rahatlıyor, tuz odası, sauna ve hamamda günün yorgunluğu atıyor. Tesis kapandıktan sonra misafirlerimiz kafeteryada yemeklerini yiyip ertesi gün oruca zinde başlıyor. Tesisin kapalı kaldığı sürede tüm havuzları boşaltıyor ve sabaha kadar yeniden dolduruyoruz." 

-"Daha rahat oruç tutuyoruz"

Tesisin ziyaretçilerinden Hüseyin Okçi, havuzdan haftada üç gün yararlandığını, ramazanda termal suyun vücuda iyi geldiğini, daha rahat oruç tuttuğunu söyledi.

Ilık suda vücudunun rahatladığını kaydeden Okçi, "Tesisin sahura kadar açık olması gerçekten çok güzel. Ailemle geliyorum, sahuru birlikte yapıp evimize gidiyoruz, oruç tutmak daha kolay oluyor" dedi.

Latif Özten ise tesisteki termal suyun çeşitli hastalıklara iyi geldiğini belirterek, "Hem şifa buluyoruz hem oruca hazırlanıyoruz" diye konuştu.