İstanbul Adliyesi'nde ki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'nde ki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'nde ki terör saldırısı
- Uşak'ta çeşitli sivil toplum örgütleri, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısını düzenledikleri yürüyüşle protesto etti, şehit savcı Mehmet Selim Kiraz için gıyabi cenaze namazı kıldı

UŞAK (AA) - Uşak'ta çeşitli sivil toplum örgütleri İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısını protesto etmet için yürüyüş düzenledi.

Uşak Kardeşlik Platformu tarafından organize edilen ve 14 sivil toplum kuruluşu ile  siyasi partilerin destek verdiği yürüyüş Uşak Belediyesi önünden başladı. Ellerindeki Türk Bayrakları ve sloganlar eşliğinde yürüyen vatandaşlar İsmetpaşa Caddesi üzerinden Tritoğlu Parkı'na geldi. 

Burada basın açıklaması yapan Uşak Kardeşlik Platformu Sözcüsü İsmet Çambel, terör saldırısını lanetledi. Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ülkesine, milletine hizmet etmekten başka hiç bir amacı olmayan namuslu bir vatan evladı olduğunu ifade eden Çambel, "Ne yazık ki Berkin Elvan bu kanlı ellerce ömrünün baharında kullanılmış, eline taş verilerek sokağa sürülmüş, öldükten sonra da yine aynı kanlı eller ülkemizin huzuruna kast etmişlerdir" dedi. 

Türkiye 'de yeni kavgaların planlanmak istendiğini ancak sağduyulu vatandaşların bu oyunlara kanmayacağını dile getiren Çambel şunları söyledi:

"Ülkemizde Türk-Kürt kavgasının sonlandırılması için ciddi adımlar atılırken, buradan kendine ekmek çıkaramayacağını düşünen küresel güçler ülkemizde Alevi-Sünni çatışması çıkarabilirmiyizin mücadelesini veriyor. İslam dünyasında başardıkları sünni-şii kavgasının bir fitilini de ülkemizde yakmak isteyenleri lanetliyoruz."

- Gıyabi cenaze namazı kılındı

Yürüyüşe katılanlar, açıklamanın ardından şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için gıyabi cenaze namazı kılmak için saf tuttu. Açıklama yapıldığı sırada kent meydanına gelen Uşak Valisi Seddar Yavuz da vatandaşlarla birlikte cenaze namazını kıldı. Vatandaşlar yapılar duaların ardından dağıldı.