İtalya açıklarında batan Türk yük gemisi

İtalya açıklarında batan Türk yük gemisi
İtalya açıklarında batan Türk yük gemisi
- Kazada kaybolan gemi mürettebatından Yiğit Küçükbıyık'ın ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor

UŞAK (AA) -  İtalya 'nın Ravenna Limanı açıklarında iki kargo gemisinin çarpıştığı kazada geminin kaybolan ikinci çarkçısı Yiğit Küçükbıyık'ın ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor. 

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde yaşayan Küçükbıyık'ın babası Şaban Küçükbıyık, gazetecilere, oğluyla en son kazadan bir hafta önce konuştuğunu belirtti.

Arama çalışmalarının sürmesini isteyen Küçükbıyık, şöyle konuştu:

"Olayla ilgili bilgi almakta zorlanıyoruz. Oğlum, 18 yıldır denizlerdeydi. En son görüşmemizde çok yorulduğunu, artık gemilerde çalışmak istemediğini söylemişti. Son seferinde, bu kaza meydana geldi. Çok endişeliyiz. Olay gününden beri uyumuyoruz. Oğlumun hayatta olduğuna inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyorum. Türkiye 'nin arama çalışmalarına destek vermesi ve kayıp 4 gemi personelinin bulunmasını istiyorum."

Yiğit Küçükbıyık'ın eşi Şengül Küçükbıyık ise 8 yaşındaki kızının olaydan haberdar olmadığını belirterek, "Eşimin eve döneceğini biliyorum. Çok iyi bir denizciydi. Hayatta olduğuna inanıyoruz. Arama çalışmalarına devam edilmeli" diye konuştu.

Abla Elif Küçükbıyık ise olayın ardından doğru bilgiye ulaşmakta zorlandıklarını, bugüne kadar hiçbir yetkilinin kendileriyle irtibata geçmediğini söyledi.

Olaydan sağ kurtulan bir mürettebatın, denize atladıktan sonra Yiğit ve yanındaki üç kişinin bir filikaya 10 metre mesafede olduklarını söylediğini aktaran Küçükbıyık, "Kardeşim ve yanındakilerin 10 metre ilerideki filikaya yetiştiklerini düşünüyoruz. Fırtına filikayı sürükledi ve uzak bir noktaya attı. Çünkü o filika da henüz bulunamadı. Sağ olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

İtalya'nın Ravenna Limanı açıklarında 28 Aralık 2014'te meydana gelen kazada Belize bandıralı bir gemiyle çarpıştıktan sonra batan Türk yük gemisindeki iki kişi yaşamını yitirmiş, 4 kişi kaybolmuş, mürettebattan 5 kişi kurtarılmıştı.


  ETİKETLER:

  İtalya

  ,

  Türkiye

  ,

  Fırtına

  ,

  Kayıp

  ,

  Gemi

  ,

  Uzak

  ,

  Aralık