Kayıp ihbarı verilen işçinin toprağa gömülü halde bulunması

Kayıp ihbarı verilen işçinin toprağa gömülü halde bulunması
Kayıp ihbarı verilen işçinin toprağa gömülü halde bulunması
- Uşak'ta, kayıp olarak aranan ve toprağa gömülü halde bulunan işçinin öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı

UŞAK (AA) - Uşak'ta, kayıp olarak aranan ve toprağa gömülü halde cesedi bulunan işçinin öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı. 

Seramik fabrikasında işçi olarak çalışan Akın Keçe'yi (37) öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan S.M. (31), babası K.M. (54) ve arkadaşı V.A. (21) emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 

Savcılıkça ifadeleri alınan ve tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan zanlılardan S.M. ve V.A. tutuklandı. Hakimlik, diğer şüpheli K.M'yi ise serbest bıraktı. 

-Cesedi bulunmaması için ikinci kez gömmüşler 

Öte yandan, zanlılardan S.M'nin hakimlikte verdiği ifadesi sonucunda, cesedin bulunmaması için farklı yerlere iki kez gömüldüğü ortaya çıktı.

Hakimlikteki sorgulamasında, emniyetteki ifadesinde olduğu gibi "ölen Akın Keçe'nin eski eşiyle ilişkisi olduğunu, olay günü beraber alkol aldıktan sonra otomobil içinde olayın gerçekleştiğini" tekrar eden S.M.'nin, cesedi olayın ardından önce Beylerhan köyü yakınlarına gömdüklerini, ancak açtıkları çukurun yeterince derin olamaması nedeniyle ertesi gün babasıyla cesedi bulunduğu yerden çıkartarak otomobille Eskisaray köyü yakınlarındaki ormanlık alana götürerek burada yeniden gömdüklerini beyan ettiği öğrenildi. 

Tutuklanan zanlılardan V.A'nın da hakimlikte verdiği ifadede, olay günü otomobil içinde beraber alkol aldıklarını, çıkan tartışma sonucu, arka koltukta oturduğu sırada Akın Keçe'yi iple boğarak ve bıçaklayarak öldürdüklerini, sonrasında da Beylerhan köyü yakınlarına gömdüklerini itiraf ettiği belirtildi. 

-Olay

Uşak'taki bir seramik fabrikasında işçi olarak çalışan Akın Keçe'den (37)   haber alamayan yakınları, Ramazan Bayramı'nın ilk günü günü polisi arayarak kayıp ihbarında bulunmuş, polis Keçe'nin son olarak yaptığı telefon görüşmelerini incelemeye almış, son olarak görüştüğü belirlenen S.M'yi (31) gözaltına almıştı.

S.M'nin ifadesi doğrultusunda, babası K.M. ile arkadaşı V.A'yı da gözaltına alan polis, Eskisaray köyü yakınlarındaki ormanlık alanda yapılan kazıda da kayıp olarak aranan Akın Keçe'nin cesedine ulaşmıştı. 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  haber

  ,

  Kayıp

  ,

  Ceza

  ,

  Telefon

  ,

  nöbetçi