Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Uşak'ta, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi

UŞAK (AA) - Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kent Tarih Müzesi'nde Kutsal Emanetler Fotoğraf Sergisi açıldı.

Serginin açılışına katılan Uşak Valisi Seddar Yavuz, yaptığı konuşmada  İslam dünyasında yaşanan kan ve gözyaşının sona ermesi temmenisinde bulundu.

İslam dininin hoşgörü dini olduğunu, Hz. Muhammed'in hayatının iyi bilinmesi ve doğru algılanması gerektiğini kaydeden Vali Yavuz, "Bir birimizi görüş ve düşüncelerimizden dolayı reddetmeyi değil, her bir Müslüman'a aynı gözle bakmayı, tüm İslam dünyasını bir bütün olarak düşünmeyi öğrenebilmemiz gerekiyor.  Bizim dinimiz insanı odak alan, insana hitap eden en son ve mükemmel dindir. Aklın ve vahyin ışığında dünyaya bakabilmeli, Allah Resulünün örnek hayatıyla hayatımıza çeki düzen vermeliyiz" dedi.

Yavuz, din eğitiminin sağlıklı bir neslin yetişmesi, sağlam bir toplumsal yapının tesis edilmesinde önemli bir unsur olduğunu vurguladı.

Konuşmanın ardından 45 fotoğraftan oluşan  Kutsal Emanetle Fotoğraf Sergisi açıldı. 

Davetliler fotoğraf sergisini ilgiyle gezdi. 

- Eşme 

Eşme Müftülüğü tarafından Eşme Belediyesi Kilim Düğün Salonunda Kutlu Doğum Haftası etkinliği yapıldı. Kubbeli Cami İmamı Mehmet Zahid Akar tarafından Kur-an'ı Kerim okunmasıyla başlayan etkinlikte Eşme Müftüsü İbrahim Erden "Hazreti Peygamber, birlikte yaşama ahlakı ve daha iyi bir dünya için sevgi ,saygı ve merhamet" başlıklı bir konuşma yaptı. 

Sinevizyon gösterisinin ardından İzmir Hükümran İlahi Grubu eşliğinde ve semazen gösterisi yapıldı. 

 Etkinliğe Eşme Kaymakamı Türker Çağatay Halim,  Belediye Başkan vekili İsmail Demir ve davetliler katıldı.