Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Uşak'ta "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans yapıldı

UŞAK (AA) - Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde'ki konferans Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı. Uşak Müftüsü Fuat Altındaş, açılış konuşmasında  hafta dolayısıyla  dünyanın çeşitli yerlerinde Hz. Muhammed'in hayatının anlatıldığını söyledi. 

Hz. Muhammed'in yaşamının doğru algılanması gerektiğini ifade eden Altındaş, "Hz. Muhammed'in örnek alınması güzel ahlakının doğruluğunu, insanlara olan sevgisini, şefkat ve merhametini hayatımıza aktarılması ilahi mesajının davranışımıza yansıtılması ile mümkündür. Peygamber efendimizin birlik beraberlik, kardeşlik ahlakını örnek edinme adına bu tür programlar düzenliyoruz" dedi.

Daha sonra Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Remzi Kaya  "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu sunumunu yaptı.

Konferansı Uşak Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve davetliler dinledi.