MHP'nin Uşak mitingi

MHP'nin Uşak mitingi
MHP'nin Uşak mitingi
- MHP Genel Başkanı Bahçeli: (2) - "Sandığın etrafında leş avcıları dolaşmaktadır. Sandığın üzerinde akbabalar uçmaktadır. Biz sandıklara sahip çıkacağız, demokrasinin arkasında olacağız" - "Provokasyonlar sıklaşmış, parti binaları saldırıya uğramaya, bombalanmaya başlamıştır. AKP ile HDP sanki rol paylaşmış gibidir"

UŞAK (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , seçim güvenliğine değinerek, "Sandığın etrafında leş avcıları dolaşmaktadır. Sandığın üzerinde akbabalar uçmaktadır. Biz sandıklara sahip çıkacağız, demokrasinin arkasında olacağız" dedi.

Partisinin Uşak Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde konuşan Bahçeli, sandık güvenliğinin tartışmaya açıldığını, seçim sonuçlarını sisteme işleme ve müdahale etme yetkisi bulunan 81 ildeki UYAP personelinin tamamının görevden alındığını öne sürdü.

Bahçeli, sandığın riskli, demokrasinin tedirgin olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

"Provokasyonlar sıklaşmış, parti binaları saldırıya uğramaya, bombalanmaya başlamıştır. AKP ile HDP sanki rol paylaşmış gibidir. Seçimlere hile karıştırmak için AKP'nin karanlık odalarında saray talimatlı planlar yapıldığı her gün yazılıp çizilmektedir. Milli iradeyi gölgelemek, demokrasiye suikast düzenlemek için Erdoğan devreye girmiş, kurşun asker Davutoğlu'nu altından kalkamayacağı pisliğe bulaştırmak için harekete geçmiştir. Uşak'tan uyarıyorum. Sandık namustur, milletimizin vereceği her oy değerli ve önemlidir. Sandık üzerinde oyun ve tezgah heveslisi kim varsa şimdiden bu yanlıştan dönmelidir. Sandığın etrafında leş avcıları dolaşmaktadır. Sandığın üzerinde akbabalar uçmaktadır. Biz sandıklara sahip çıkacağız, demokrasinin arkasında olacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevi itibarıyla herkese eşit mesafede durması gerektiğini dile getiren Bahçeli, Erdoğan'ın her gün "karaborsa mitingi" düzenleyip muhalefete hararet ettiğini, anayasayla çizilmiş yetkilerini aştığını ileri sürdü.

Erdoğan'ın "milli iradeye sansür, demokrasiye ambargo uyguladığını, ahlakı izole ettiğini", böyle bir cumhurbaşkanının görülmediğini öne süren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Böyle bir ülke yönetimine ne zaman şahitlik edilmiştir? Gerek Erdoğan, gerekse Davutoğlu korkmaktadır. Nedeni ise milliyetçi hareketin ayak sesleridir. MHP yükseldikçe Serok Ahmet'in ve 17-25 Erdoğan'ın uykuları kaçmaktadır. MHP güçlendikçe hainler şaşırmaktadır. Bu korkunun, bu kaçışın altında acı ve ızdırap dolu yıllar vardır. Dayanılmaz hale gelmiş geçim sıkıntıları, işsizlik, yoksulluk, pahalılık vardır. Türk milletine düşmanlık ve Türkiye'ye kurulmuş tuzaklar vardır. Bu korkunun altında soygunlar, peşkeş çekilen milli servet, milyarlarca dolar borç, milyarlarca dolar cari açık, çiftçimizin gübre, mazot, tohumluk borcu vardır.

Erdoğan ve Davutoğlu daha nereye kadar kaçabilecektir. Seçim sandığı çok yakındır. Bunların foyası mutlaka ortaya çıkacaktır. Seçim günü AKP'den kurtulma, AKP'den hesap sorma günü olacaktır. Bunların hesabını sormakta Milliyetçi Hareket Partisi için Türk milleti adına milli bir görev olacaktır. Rüşvetçiler 12 yıl 6 ay 2 gündür iktidardadır. Buna son vermek için bizimle yürüyün. Soyguncular 12 yıl 6 ay 2 gündür keyif ve konfor içindedir. Buna engel olmak içni bizimle yürüyün. Yolsuzluk ihanet ve vurgun şebekeleri 12 yıl 6 ay 2 yıldır yediği önünde yemediği ardındadır. Bu sefil, israf ve hezimeti bitirmek için bizimle yürüyün."

-"İtibarı haramda aradılar"

Bahçeli, AK Parti'ye, CHP 'ye, diğer partilere oy verenlere ve kararsız seçmenlere de seslenerek, bu seçimde kendilerini tercih etmesini istedi.

Vatandaşlardan, hırsızlığa, yoksulluğa, yokluğa, yasaklara karşı kendileriyle yürümesi gerektiğini anlatan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ankara'ya sizlerin alın terinizden kesilen paralarla saray yaptılar. Bu kaçak ve karanlık saraya 1 milyar 370 milyon lira harcadılar. Buna da 'itibar' dediler. İtibarı haramda aradılar, soygunda buldular. İtibarsızlığı itibar olarak adlandırdılar. Yalan söylediler utanmadılar, Allah'la kandırdılar korkmadılar. İstismara taptılar, inkara saptılar, işbirlikçi ve iki yüzlü oldular. Beştepe hanedanlığı kurarak zalimliğin sultasını sürdüler, har vurup harman savurdular. Kanunsuzluğun çukuruna gömüldüler. Bir yanda hırsızlık yaptılar, rüşvet yediler diğer yanda hukuku katlettiler. Bir yanda hazineyi boşalttılar diğer yanda kasalarını doldurdular.

17-25 Aralık'ta suçüstü yakalandılar ama 'darbe' dediler. Görevini yapan hakim, savcı ve polislere saldırdılar, görevden aldılar, sürgüne ve cezaevine yolladılar. Maske düşünce, kirli çamaşırlar birer birer dökülünce 12 yıldır bir ve beraber olduklarını 'paralel' ilan ettiler. AKP tarihin en büyük yolsuzluk suçunu işlemiştir. Çalınan sizlerin emeğidir, gelecek ümididir. Çalınan, soyulan, yağma ve talan edilen milli servet Uşaklı'nın helal kazancıdır. Soruyorum sizlere. Öyle bir gür sesle cevap vermenizi bekliyorum ki saraydaki duysun, Serok Ahmet kaçacak delik arasın. Rüşvet ve yolsuzluğa kulakları tıkayalım mı? Erdoğan ve yandaşlarının Türkiye'yi sömürmesine baştan ayağa soymasına sessiz duralım mı? 400 milletvekili isteyip 4 yüzsüz, 4 arsız, 4 vicdansız, 4 rüşvetçi eski bakanı perdeleyenleri görmezden gelelim mi? AKP'ye oy vermiş vatandaşlarım, bu 'Hayır'ları işit, gel günaha ortak olma."

-"Üniversite sınavı kalkacak"

Bahçeli, seçim vaatlerinden de bahsederek, emeklilere yılda 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği vereceklerini, emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceklerini, asgari ücretin net bin 400 lira olacağını belirtti.

Yeni yuva kuracaklara 10 bin lira tutarında 2 yıl vadeli faizsiz kredi imkanı sağlayacaklarını, her öğrenciye başarılı olması kaydıyla 10 bin liraya kadar yüksek öğrenim kuponu vereceklerini, üniversite sınavlarını kaldıracaklarını vadeden Bahçeli, bölücülüğün, terörün kökünü kazıyacak, milli birliği ve kardeşliği güçlendirecek yeni anayasa sözü verdi.

Bahçeli, "Dikbaş, tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü Uşak. Genel seçimler büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır" dedi.

(Bitti)