Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Uşak'ta 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde milletvekili seçilen AK Parti, CHP ve MHP adayları mazbatalarını aldı

UŞAK (AA) - 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Uşak'tan milletvekili seçilen  AK Parti , CHP ve MHP adayları mazbatalarını İl Seçim Kurulundan aldı. 

Eski Merkez Bankası Başkanı MHP Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mustafa Şehin'den mazbatasını aldı.

Gazetecilerin sorusu üzerine mutluluğunu dile getiren Yılmaz, siyasi bir demeç vermek istemediğini belirterek, "Adliye binası içinde bulunuyoruz. Yargı bağımsız bir kurumdur. Bu nedenle bu çatı altında siyasi bir açıklama yapmayı doğru bulmuyorum. Milletimiz için hayırlı uğurlu olsun" dedi.

CHP Uşak Milletvekili seçilen Özkan Yalım ise CHP Uşak İl Başkanı Ferit Celal Güray ve beraberindeki partililerle İl Seçim Kuruluna gelerek mazbatasını aldı. Yalım, gazetecilere yaptığı açıklamada ilin tüm sorunlarına parlamentoda çözüm arayacağını belirterek, kendisine oy veren seçmenlere teşekkür etti.

Son olarak İl Seçim Kuruluna gelen AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise mazbatasını aldıktan sonra ikinci kez parlamentoda görev alacağını belirterek, seçimlerin ülke için hayırlı olmasını diledi.