Milletvekilli genel seçiminin ardından

Milletvekilli genel seçiminin ardından
Milletvekilli genel seçiminin ardından
- Uşak Ticaret Borsası Başkanı Sezer: - "İş dünyası belirsizlikten endişeli. Siyasi aktörlerin, memleket menfaatlerini parti menfaatinin üzerinde göreceği umut ediyoruz"

UŞAK (AA) - Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, dünyasının seçimin ardından belirsizlikten endişeli olduğunu belirterek, " Siyasi aktörlerin, memleket menfaatlerini parti menfaatinin üzerinde göreceği umut ediyoruz" görüşünü bildirdi.

Mustafa Sezer, açıklamasında, milletvekili genel seçiminin ardından oluşan siyasi dengelerin, iş dünyasını endişelendirdiğini ifade etti.

Ortaya çıkan sonucun, milli iradeye saygı çerçevesinde değerlendirilmesi ve tüm siyasi partilerin, milletin vermiş olduğu mesajı doğru okuması gerektiğini vurgulayan Sezer, "Anayasada demokrasinin vazgeçilmez unsuru olarak tanımlanan seçimler ve sonuçları, her kesim tarafından iyi niyetli olarak değerlendirilmeli" ifadesini kullandı.

Sezer, seçim sonuçlarının değişik koalisyon formüllerini ortaya çıkardığını ileri sürerek, şunları kaydetti: 

"Önceki dönemlerde kurulan koalisyon hükumetlerinin izlediği politikaların millette oluşturduğu algı ve seçim meydanlarında zikredilen vaatlerin iş dünyası açısından ortaya koyduğu endişe, ekonomi alanında frene basılmasına neden oldu. Siyasi aktörlerin, memleket menfaatlerini parti menfaatinin üzerinde göreceği umut ediyoruz. Dış mihrakların ülke üzerindeki planlamalarının boşa çıkarılması adına bütün çabalarla en kısa zamanda ortak akılla hareket edilerek, gücümüze güç katacak bir hükümet kurulması beklentimiz var. Milletimizin ve özellikle de iş dünyasının önünü görmesine ve hedeflerinden şaşmamasına vesile olacak bir yönetim tarzını umut ediyoruz."