Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz:

Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz:
Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz:
- "Son haftalarda çok ciddi hakem hataları bizi olumsuz etkiliyor"

UŞAK (AA) - Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Ozan Bulkaz, "Son haftalarda çok ciddi hakem hataları bizi olumsuz etkiliyor" dedi.

Bulkaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük bütçeli bir takım olduklarını ve çok çalışarak ligde var olduklarını, bugüne kadar hakem hataları ile ilgili konuşmaktan hep kaçındığını ancak artık maçların sonuçlarını etkileyen art niyetli hakem hataları ile karşı karşıya geldiklerini söyledi. 

Hafta sonu oynadıkları Türk Telekom maçında hakemler Rüştü Nuran ve Ahmet Tatlıcı'nın maçın sonucunu etkileyen büyük ve art niyetli kararları olduğunu savunan Bulkaz, şöyle konuştu:

"Son haftalarda çok ciddi hakem hataları bizi olumsuz etkiliyor. Galatasaray Liv Hospital, Torku Konyaspor ve Türk Telekom maçlarında yapılanlar ortada. Bundan böyle yaşananlara sessiz kalmayacağız. Türk Telekom maçında tarafıma çalınan ilk teknik faulde hakem hatası söz konusu. Bu hakemlerin dinlendirilmeden görev almaya devam etmesini endişe verici olarak yorumluyorum. Yaşananlar karşısında federasyonu göreve davet ediyorum."