Muratbey Uşak Sportif Başkanı Akçakaya:

Muratbey Uşak Sportif Başkanı Akçakaya:
Muratbey Uşak Sportif Başkanı Akçakaya:
- "Anadolu Efes galibiyeti bizi rahatlattı, play-off hedefinden uzak olmadığımızı gösterdik"

  UŞAK (AA) -  Türkiye Basketbol Ligi'nde Anadolu Efes'i mağlup eden Muratbey Uşak Sportif'in kulüp başkanı Arif Akçakaya, takımın oyunundan memnun olduklarını belirterek galibiyetin kendilerini rahatlattığını söyledi.

Akçakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu Efes karşısında seyir zevki yüksek bir oyun sergilediklerini ve çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti.

Maçın ilk iki periyodunda iyi mücadele ettiklerini ancak üçüncü periyotta 18 sayı geriye düştüklerini hatırlatan Akçakaya, şöyle konuştu:

"Sadece Türkiye'nin değil Avrupa 'nın en büyük ekipleri arasında yer alan Anadolu Efes karşısında 18 sayı geriden maçı kazanmak gerçekten önemli bir başarı. Oyuncularımız dördüncü periyotta çok iyi mücadele edip galibiyeti aldı. Galibiyet bizi rahatlattı, play-off hedefinden uzak olmadığımızı gösterdik." 

Akçakaya, Fenerbahçe Ülker ile deplasmanda oynayacaklarını belirterek, "Üst üste alacağımız galibiyetler bizi play-off-a taşıyabilir. İyi bir hava yakaladık, iç saha maçlarının tümünü kazanmayı hedefliyoruz" dedi.