Muratbey Uşak Sportif Kulübü Başkanı Akçakaya:

Muratbey Uşak Sportif Kulübü Başkanı Akçakaya:
Muratbey Uşak Sportif Kulübü Başkanı Akçakaya:
- "Son 3 maçımızı kazanıp ligi ilk 10 arasında bitirmeyi hedefliyoruz"

UŞAK (AA) -  Türkiye Basketbol Ligi'nde Royal Halı Gaziantep'i mağlup eden Muratbey Uşak Sportif'in kulüp başkanı Arif Akçakaya, "Son 3 maçımızı kazanıp, ligi ilk 10 arasında bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Akçakaya, yaptığı açıklamada, ligdeki ikinci yıllarında zorlandıklarını ancak tüm imkansızlıklara rağmen başarılı bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Türkiye Basketbol Ligi'nin Avrupa 'nın en zorlu ligleri arasında yer aldığını kaydeden Arif Akçakaya, şöyle konuştu:

"Royal Halı Gaziantep galibiyetiyle ligde kalmayı garantiledik, artık amacımız son 3 maçı kazanmak. Geçtiğimiz yıl play-off oynayarak ilk yılımızda önemli bir başarı elde etmiştik. Ancak bu yıl Avrupa ve ligi aynı anda götürdük. İki kulvarda mücadele etmek dar kadromuz nedeniyle bizi yordu. Ancak başarılı bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ligde yenemeyeceğimiz takım yok. Bunu da gösterdiğimize inanıyorum. Ligde rahatladığımıza göre son maçlara rahat çıkacağız. Geçtiğimiz yıl ligi 9. bitiren Trabzonspor Medical Park Avrupa kupalarına katıldı. Bu sezon ilk onun Avrupa'ya gitmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle son maçlarımızı kazanıp ligi ilk 10 içinde bitirmek istiyoruz."