Muratbey Uşak Sportif Kulübü'nden açıklama:

Muratbey Uşak Sportif Kulübü'nden açıklama:
Muratbey Uşak Sportif Kulübü'nden açıklama:
-"Karşıyaka'da kurulmak istenen, futbol terörünü andıran olayları basketbol sahalarında asla görmek istemiyor, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz"

UŞAK (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka'ya deplasmanda 1 sayı ile mağlup olan Muratbey Uşak Sportif'in yönetimi, müsabakada yaşanan olaylara ilişkin "Karşıyaka'da kurulmak istenen, futbol terörünü andıran olayları basketbol sahalarında asla görmek istemiyor, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz" görüşünü belirtti. 

Muratbey Uşak Sportif'ten yapılan açıklamada pazar günü İzmir'de oynanan karşılaşma ve sonrasında yaşananların tasvip edilemez olduğu vurgulandı. Maçın ardından Karşıyaka cephesinden yapılan açıklamaların kaygı ve endişe verici olduğu kaydedilerek, maçın başından sonuna kadar Uşak ekibinin oyuncularına ve teknik ekibine yapılan küfürlü tezahürat ve fiziki saldırıların video kayıtları ile tespit edildiği kaydedildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Karşıyaka'da kurulmak istenen, futbol terörünü andıran olayları basketbol sahalarında asla görmek istemiyor, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Karşıyaka deplasmanına gelecek hiç bir takımın, hakemin bu olaylara maruz kalmaması için Türkiye Basketbol Federasyonu  gerekli önlemleri almalı. Muratbey Uşak Sportif Basketbol Kulübü olarak tek amacımız şehrimizde basketbol sporunu sevdirmek ve yaymaktır. Ligden düşmek ya da sportif başarıyla ilgili kaygımız olmadığını ve istenildiği takdirde takımımız faaliyetlerini durdurabileceğimizi belirtmek istiyoruz. Bazı basın organları yaşanan olayları çarpıtılarak vermesi medya etiğine uygun değildir. Sahada adalet dağıtmakla sorumluluğu olanlar bilsinler ki, Avrupa Ligi oynayan 5 milyon ortalama bütçeli bir takımı mağlubiyetten kurtararak iyilik yapmadıkları, Karşıyaka'da başka, Anadolu'da başka nasıl maç yönetilir örneği sergileyerek maçın sonucuna etki ettikleri herkes tarafından izlenmiştir."