Okullarda kuru üzüm dağıtımı

Okullarda kuru üzüm dağıtımı
Okullarda kuru üzüm dağıtımı
-"Okul Üzümü Akıl Üzümü" projesi kapsamında Uşak'ta ilköğretim okullarında kuru üzüm dağıtımına başlandı

UŞAK (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen "Okul Üzümü Akıl Üzümü' projesi kapsamında Uşak'ta ilköğretim okullarında kuru üzüm dağıtımına başlandı.

Bir Eylül İlkokulu'nda düzenlenen etkinliğe katılan Uşak Valisi Seddar Yavuz, il genelindeki ilkokullarda haftada iki gün öğrencilere 25 gramlık paketler halinde kuru üzüm dağıtılacağını söyledi. Proje kapsamında il genelinde toplam 22 bin 377 öğrenciye kuru üzüm dağıtılacağını kaydeden Yavuz, kuru üzümün insan sağlığı için faydalı olduğunu belirterek, küçük yaşta tüketilmesi gerektiğini aktardı.

Okullarda diş ve diş eti hastalıklarına karşı sürdürülen "Ağız Diş Sağlığı" projesine ilişkin olarak da Yavuz, bu yıl 4 bin 100 ana okulu öğrencisi ile 4 bin 400 birinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 8 bin 500 öğrenciye diş fırçası ve diş macunu seti hediye edildiğini, öğrencilere flor jel uygulaması yapıldığını aktardı. 

Konuşmanın ardından Vali Yavuz, anaokulu öğrencilere diş fırçası ve diş macunu seti, ilkokul öğrencilerine de paketler halinde kuru üzüm dağıttı.