Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Basına yönelik saldırıların kim olursa olsun karşısındayız, Bu tür saldırılar Türkiye'ye zarar verir. Ahmet Hakan'a yapılan saldırıdan kim istifade ediyor ona bakmak lazım. Bu tamamen AK Parti'ye zarar vermek için yapılan bir harekettir"

UŞAK (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kim olursa olsun, basına yönelik saldırıların karşısında olduklarını vurgulayarak, "Bu tür saldırılar Türkiye 'ye zarar verir. Ahmet Hakan'a yapılan saldırıdan kim istifade ediyor, ona bakmak lazım. Bu tamamen AK Parti 'ye zarar vermek için yapılan bir harekettir" dedi.

Toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Uşak'a gelen Eroğlu, valilik ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun'a yönelik saldırıya değinen Eroğlu, "Basına yönelik saldırıların kim olursa olsun karşısındayız. Bu tür saldırılar Türkiye'ye zarar verir" dedi.  

Saldırılardan kimin istifade ettiğine bakmak gerektiğini vurgulayan Eroğlu, şunları kaydetti:

'Arkasında ne niyet var ona bakmak lazım. Bundan istifade edecek kimler? AK Parti'den, hükumetten kimse bu tür saldırıları istemez. Bizim aleyhimizde olur bu tür saldırılar. Emniyet güçlerimiz çalışıyor, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin arkasındakiler tespit edilecek. Türkiye eski Türkiye değil. Karşılıklı fikirlerimizi söyleyelim, medeni şekilde tartışalım ve doğruyu bulalım. Birbirimizi sevelim, sevmesek bile saygı göstermek zorundayız. Kim olursa olsun, bu saldırı son derece yanlıştır, çirkindir. Türkiye'de her seçimde birileri belki ajanların marifetiyle bu tür olayları gerçekleştiriyor. Bu tamamen AK Parti 'ye zarar vermek için yapılan bir harekettir. Elimizden geldiği kadar bu tür olayları engellemek için çaba gösteriyoruz. Herkes dikkatli olsun, bir risk varsa koruma talep etsinler. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum."

- Dünya nüfusu kadar fidan toprakla buluşacak

Türkiye'de 13 yıldır devam eden yatırımların artarak süreceğinin altını çizen Eroğlu, 2023 yılına kadar dünya nüfusu kadar fidanı toprakla buluşturmuş olacaklarını söyledi. AK Parti hükumetleri döneminde başlatılan ağaçlandırma seferberliğinin aralıksız devam ettiğini anlatan Eroğlu, "Bu yıl sonu itibariyle 3,5 milyar fidanı toprakla buluşturmuş olacağız, 2023'te hedef 7 milyar fidan" diye konuştu. 

Eroğlu, yeşile ve doğaya verdikleri öneme değinerek, "Biz göreve geldiğimizde 70 milyon olan fidan üretim kapasitemizi 500 milyona çıkardık.  Bu yıl sonu itibariyle 3,5 milyar fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Ancak bununla yetinmiyoruz. 2023 yılına kadar dünya üzerinde yaşan herkes için ülkemize bir fidan dikmiş olacağız. Başka bir deyişle 2023 yılına kadar 7 milyar fidan toprakla buluşmuş olacak. Bu da ilave 3,5 milyar fidan demek" 

İlde gerçekleştirilen yatırımlar ile ilgili bilgi veren Veysel Eroğlu, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkı herkesin görmesi gerektiğini söyledi.

Uşak Valisi Ahmet Okur'dan ildeki yatırımlarla ilgili brifing alan Eroğlu, öğleden sonra toplu temel atma ve açılış törenine katılacak.