Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
-"Eskiden faiz lobisi vardı, hortumcular vardı, biz bu hortumları kesince ülkemiz refaha kavuştu. 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşacağız. Türkiye'nin bahtı açık, kimse endişe etmesin"

UŞAK (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye 'de eskiden faiz lobisinin olduğunu, hortumcuların bulunduğunu belirterek, "Bunların hortumlarını kesince ülke  refaha kavuştu. 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşacağız. Türkiye'nin bahtı açık, kimse endişe etmesin" dedi.

Bakan Eroğlu, Uşak'ta 95 milyon lira yatırım bedelli toplam 27 tesisle ilgili  açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yatırımların aralıksız bir şekilde sürdüğünü söyledi.

AK Parti hükumetleri döneminde yolsuzlukların önünün kesildiğini ifade eden Eroğlu, "Türkiye'nin ekonomik sıkıntısı yok. Eskiden faiz lobisi vardı, hortumcular vardı, biz bu hortumları kesince ülkemiz refaha kavuştu" diye konuştu. 

Eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin kıyaslanmasını isteyen Bakan Eroğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız'ın Başbakanlığı döneminde başlayan kalkınma hamlesi sürüyor. Önümüzde 2023 hedefleri var. Bundan rahatsız olanlar var elbet. Ancak milletimizin desteğiyle yolumuza devam edeceğiz. Eskiden 20 yılda bitmeyen projeler vardı. Bu gün her şey şeffaf, bu gün burada açılışı yapılan tesisler bir yılda tamamlandı. Biz her şey milletimizin için diyor ve çalışıyoruz " değerlendirmesinde bulundu.

7 Haziran'dan sonra yaşananların 1 Kasım'da son bulacağını kaydeden Eroğlu, şunları söyledi:

"1 Kasım seçimleri bir milat olacak. Bu nedenle çok önemli. Büyümenin ve kalkınmanın devam etmesi çok önemli. Türkiye her alanda gelişiyor ve gelişmeye devam edecek. Bazıları Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyor. Milletimiz bunlara izin vermeyecek. 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşacağız. Türkiye'nin bahtı açık kimse endişe etmesin."

Bakan Eroğlu, Uşak'ta 60 yılda 3 gölet yapıldığını, AK Parti iktidarı döneminde ise 13 yılda toplam 23 göletin tamamlandığını anlatarak, açılışı yapılan tesislerle ilde kırsal kalkınmanın güçleneceğini, bu yöndeki yatırımların da süreceğini bildirdi. 

Uşak Valisi Ahmet Okur ise konuşmasında ilde devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verirken, açılışı yapılan tesislerin kent ekonomisine önemli katkı sağlayacağını dile getirdi. 

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan gelişmelerin hükumetin yatırımlarını aksatamayacağını, 1 Kasım seçimlerinde partisinin yeniden tek başına iktidara geleceğini, 2023 hedeflerine ulaşacaklarını belirtti.

DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Uşak'ta 4 adet projenin temelinin atılacağını dile getirirken Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez kentte 13 yılda 57 milyon fidan diktiklerini kaydetti. 

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise kentte devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verirken, Bakan Eroğlu'na desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından törende 95 milyon lira yatırım bedelli 23 tesisin açılışı ve 4 tesisin temel atması gerçekleştirildi. 

Bakan Eroğlu törenin ardından Uşak Belediyesi'ni ziyaret etti.