Özekin, merhum yol arkadaşının evini ziyaret etti

Özekin, merhum yol arkadaşının evini ziyaret etti
Özekin, merhum yol arkadaşının evini ziyaret etti
UŞAK (AA) - AK Parti Uşak milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin, 2010 yılında Gazze'ye insani yardım götürürken İsrail askerleri tarafından saldırıya...

UŞAK (AA) - AK Parti Uşak milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin, 2010 yılında Gazze'ye insani yardım götürürken İsrail askerleri tarafından saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinde yolcular arasında yer alan ve olaydan bir süre sonra vefat eden Özkan Tunaboylu'nun oğlu Uğur Tunaboylu'yu evinde ziyaret etti. 

Uğur Tunaboylu ile uzun süre sohbet eden Özekin, Mavi Marmara gönülleriyle aynı gemide yer almaktan onur duyduğunu ifade etti. 

Dünyanın hemen her yerinde müslümanların çok çeşitli zulümler gördüğüne dikkati çeken Özekin, "Biz de bu zulmün bitmesi ve din kardeşlerimizin huzur ve refah içinde yaşaması için zorlu bir yolculuğa çıkmıştık" dedi.

Gemide bulunan gönüllü yolculardan birinin de Özkan Tunaboylu olduğunu anımsatan Özekin, şunları söyledi:

"Özkan amca olaydan sonra memleketi Uşak'a dönmüş ve yaşamını yitirmişti. Oğluyla bir arada olmak bana gurur veriyor. Maalesef başta İsrail olmak üzere bir çok devlet, Müslüman kanı dökerek çıkarlarını korumak eğilimindeler. Vicdandan ve insanlıktan nasibini almayan bu zihniyet, kundaktaki bebekten, yürümekte güçlük çeken yaşlı insanlara kadar hiç kimseye acımıyor ve her gün binlerce insanımızı katlediyor. Şu anda dünyanın dört bir yanında zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin gözü  Türkiye 'de ve biz de zalimlerin oyunu bozmak için çıktığımız yolda yürüyoruz. Allah'ın verdiği güç ve rahmetli Özkan amca gibi dava adamları olduğu müddetçe, Müslümanlara yapılan zulmün hesabı elbet sorulur."

Uğur Tunaboylu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Eyüp Gökhan Özekin'e çıktığı yolda başarılar diliyorum, inşallah her şey gönlüne göre olur" dedi.