Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz: "Bu galibiyetle avantajlı konuma geçtik" - Magnofit Başantrenörü Zollner: "Hücumda yeterince etkili olamadık"

UŞAK (AA) - Basketbolda, FIBA EuroChallenge Kupası'nda, Avusturya ekibi Magnofit'i sahasında mağlup eden Uşak Sportif'te, başantrenör Ozan Bulkaz, önemli bir galibiyet aldıklarını ve avantajlı konuma geçtiklerini söyledi.

Bulkaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmaları gereken bir maçta iyi mücadele ettiklerini ve haklı bir galibiyet aldıklarını dile getirdi.

İkinci turda rakiplerin tümünün güçlü olduğuna dikkati çeken Bulkaz, "Avusturya ekibi ilk maçta Lemans'ı net bir skorla yendi. Bu galibiyetle avantajlı konuma geçtik. Lige verilen arada tüm takımlar kadrolarını güçlendirirken, biz kan kaybettik. Ama takım olarak çalışıp ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde Avrupa 'da temsil edeceğiz. Takım mücadeleye devam ediyor. Zor bir ikinci yarı bizi bekliyor. Sponsorumuz hala yok ama biz tüm inancımızla üzerimize düşeni yapacağız" dedi. 

Orhan ve İbrahim'in çok iyi oynadıklarını söyleyen Bulkaz, Zuphan'ın sakat olduğu halde maça çıktığını ifade etti.

Ligde, 24 Ocak Cumartesi günü Galatasaray Liv Hospital ile yapacakları maçla ilgili bir soru üzerine Bulkaz, "Bu maç  Galatasaray maçının provası oldu. Takım geçen hafta Fransa 'da kötü bir mağlubiyet aldı ama gördünüz aslanlar gibi oynuyor. Bence doğruları yakaladık. Galatasaray'ın işi burada çok kolay değil" diye konuştu. 

Uşak Sportifli oyuncu Sertaç Şanlı da ilk maçta Nanter karşısında kötü bir mağlubiyet aldıklarını belirterek "Bu maç telafi için önemliydi, iyi oynadık ve kazandık. Ligde Galatasaray maçına hazırlanacağız" dedi.

-Magnofit cephesi-

Magnofit Başantrenörü Matthias Zollner ise Uşak'ta zor bir maç oynadıklarını ifade ederek, "İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Hücumda yeterince etkili olamadık. Taraftarlar çok ateşliydi. Diğer maçlara bakacağız" diye konuştu.

İyi mücadele ettiklerini dile getiren Magnofitli oyuncu Christopher Dunn ise "Son periyotta maçı kaybettik. Grupta diğer maçları kazanmak istiyoruz" değerlendirmesini yaptı.