Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz: "Avrupa'da yolumuza devam etmek için zor bir maçtı, kazandığımız için mutluyuz" - Nanterre Başantrenörü Donnadieu: "Uşak ekibi tüm enerjisini maça verdi ve hak ettikleri bir galibiyet aldılar"

UŞAK (AA) - Basketbolda, FIBA EuroChallenge Kupası J Grubu'nda, Fransız ekibi Nanterre'yi sahasında mağlup eden Muratbey Uşak Sportif'te, başantrenör Ozan Bulkaz, " Avrupa 'da yolumuza devam etmek için zor bir maçtı, kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Bulkaz, maçın ardından katıldığı basın toplantısında, önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Dar oyuncu kadrosuyla Avrupa'da ve ligde mücadele ettiklerini hatırlatan Bulkaz, şöyle konuştu:

"Avrupa'da yolumuza devam etmek için çok zor bir maçtı. Herkes dar oyuncu rotasyonuyla Avrupa'da devam edemeyeceğimizi düşünüyordu ancak biz ay-yıldızlı formayı temsil ettiğimizi ve sonuna kadar mücadele edeceğimizi hep söyledik. Bugün grup liderini net bir skorla yendik. Ligde hafta sonu Rönesans TED Ankara Kolejliler maçının üstüne oyuncularımın gösterdiği performans önemliydi. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bize destek olan sayın valim başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. En iyi şekilde ilimizi temsil etmeye devam edeceğiz. Kazandığımız için mutluyuz."

Muratbey Uşak Sportifli Buckner ise ligde zor bir maçtan çıktıklarını belirterek, "Çok sert ve güzel bir maç oldu, kazandığımız için mutluyuz. Avrupa'da yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

- Nanterre cephesi

Nanterre Başantrenörü Pascal Donnadieu ise Muratbey Uşak Sportif'in hak ettiği bir galibiyet aldığını söyledi. 

Rakiplerinin özellikle son iki periyotta çok iyi oynadığını kaydeden Donnadieu, "Uşak'ta kazanmanın zor olduğunu biliyorduk. Grupta dengeler değişti. Tüm takımlar kendi evlerinde kazanıyor. Çeyrek final şansı için sayı averajları öne çıkacak. Uşak ekibine misafirperverliği için teşekkür ediyorum. Türkiye 'de olmak güzeldi" dedi. 

Nanterreli oyuncu Jaiteh ise salon sıcaklığının düşük olduğunu öne sürerek, "Maça zor ısındık. İlk iki çeyrek iyi oynadık, üçüncü çeyrekten sonra Uşak ekibi ivme kazandı. Son dakikalarda yaptığımız hatalarla maçı kaybettik" diye konuştu.