Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz: - "Maçın başından sonuna kadar üstün olan taraf bizdik, bence net bir galibiyet aldık" - Galataray Odeabank Başantrenörü Ataman: - "Maçın sonunda oyunu kendi lehimize çevirdik ama son 1,5 dakika kala hücumda aceleci olduk"

UŞAK (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nde sahasında Galatasaray Odeabank'ı son saniye basketiyle 73-71 mağlup eden Muratbey Uşak Sportif'te, başantrenör Ozan Bulkaz, net bir galibiyet aldıklarını söyledi.

 Bulkaz, maçın ardından kızı Elif'le katıldığı basın toplantısında, galibiyeti Uşak halkına armağan ettiğini belirterek, "Maçın başından sonuna kadar üstün olan taraf bizdik, bence net bir galibiyet aldık" dedi. 

Evlerinde kazanmanın önemli olduğunu aktaran Bulkaz şunları söyledi:

"Tüm olumsuzluklara rağmen takımım dimdik ayakta. Evimizde kazanmaya devam ediyoruz. Galatasaray son haftaların en diri takımıydı, iyi sonuçlar alıyordu. Galatasaray'ı yenmek öz güvenimizi yükseltti. Pazartesi günü antrenmanlara devam edeceğiz" 

Oyuncu Mesut Ademoğlu ise iki takımı da kutlayarak, "Sahada çok iyi mücadele vardı. Rakibimiz biraz yorgundu ancak seyir zevki yüksek bir maç oldu. Kazandığımız için mutluyuz" diye konuştu.

- Galatasaray Odeabank cephesi

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman ise maça düşük bir tempoyla başladıklarını, bunda Rusya deplasmanında oynadıkları maçın etkisi olduğunu belirtti.

Yorucu bir Rusya deplasmanından geldiklerini anımsatan Ataman, "Maçla ilgili gerekli hazırlığı yapamadık. İlk devre bir ara 17 sayı geriye düştük, maçın sonunda oyunu kendi lehimize çevirdik ama son 1,5 dakika kala hücumda aceleci olduk. Hata yapınca, Uşak takımının bize yetişmesine sebebiyet verdik. Son noktada topu iyi kullanamadık rakibimiz güldü" ifadelerini kullandı.

Oyuncu Sinan Güler ise ilk yarı ev sahibi ekibin daha iyi oynadığını belirterek son saniyelerde yaptıkları hata sebebiyle istemedikleri bir yenilgi aldıklarını dile getirdi.