Sağlık çalışanlarından terör tepkisi

Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
- Uşak İl Sağlık Müdürü Ünal: "Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik terör saldırılarını planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz"

UŞAK (AA) - Uşak'ta sağlık personeline yönelik terör örgütü tarafından düzenlenen saldırılar protesto edildi.

Uşak İl Sağlık Müdürü Alper Cem Devlet Hastanesi bahçesinde sağlık çalışanlarıyla düzenlediği basın açıklamasında, haziran ayından bu yana tırmanışa geçen terör saldırılarında sadece sağlık çalışanlarının değil toplumun tüm kesimlerinin hedef alındığını söyledi.

Terör örgütünün Şemdinli Devlet Hastanesine düzenlediği saldırı sonrası hastanenin kullanılamaz hale geldiğini anımsatan Ünal, "Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik terör saldırılarını planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz" dedi. 

Ünal, yaşanan saldırılardan en fazla bölge halkının etkilendiğini vurgulayarak, insan sağlına hizmet eden kişilere yapılan saldırının asla kabul edilemeyeceğini belirtti. 

Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız."