Şehit ailelerine ücretsiz "taksi" hizmeti

Şehit ailelerine ücretsiz "taksi" hizmeti
Şehit ailelerine ücretsiz "taksi" hizmeti
- Uşak'ta üç yıldır taksicilik yapan İsa Yavuz, aracına binen şehit ailelerinden ücret almıyor - Yavuz: - "Bizim için canını veren şehitlerimizin yakınlarına bende küçücük bir katkıda bulunmak istedim. Milletimiz adına minnettarlığımı ve teşekkürlerimi gösterebildiğim için çok mutluyum''

UŞAK (AA) - Uşak'ta taksicilik yapan İsa Yavuz, aracına binen şehit ailelerinden ücret almıyor.

Memur olarak çalıştığı Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 3 yıl önce emekli olduğunu, o tarihten bu yana da taksicilik yaptığını belirten 52 yaşındaki İsa Yavuz, son günlerde artan terör olayları ve gelen şehit haberlerine çok üzüldüğünü belirtti. 

Vatan için canını feda etmiş güvenlik güçlerine vatandaş olarak bir şey yapmak istediğini, bu nedenle yaklaşık 1 ay önce taksisinin arka camına ''Bu taksi şehit ailelerine şehir içerisinde ücretsizdir'' yazdığını anlatan Yavuz, "Şehit ailelerini ücretsiz taşıma onuruna sahip oluyorum, şehitlerin sürekli olarak anılması gerektiğini ve onların vatan için canını verdiğini hatırlatıyorum. Tüm şehit ailelerinin acısını yüreğimde hissederek 'onlar için ne yapabilirim' diye kendi kendime sordum. Aklıma taksimle ücretsiz taşımak geldi. Bizim için canını veren şehitlerimizin yakınlarına bende küçücük bir katkıda bulunmak istedim. Milletimiz adına minnettarlığımı ve teşekkürlerimi gösterebildiğim için çok mutluyum" dedi.

- "Şehit ailesi bizim, hepimizin ailesi"

Şehit ailelerinin hiç çekinmeden kendisini aramalarını istediğini dile getiren Yavuz, uygulamanın çevresinden ve yolculardan takdir topladığını belirtti.       

Meslektaşlarının da uygulamaya katılmasını arzuladığını kaydeden Yavuz şunları söyledi:

"Şehit ailesi o kadar onurlu ki onlar bir parçasını vatan için verdiler. Zaten bu hizmetin amacı ve önemi onları hatırlamaktır, kendilerinin ayrıcalıklı olduklarını hissettirmektir. Ben de bunu kendimce yapmaya çalıştım. İnşallah diğer arkadaşlara da bu ifadeyi yazdırıp, şehit ailesi taşımak nasip olur. Benim hizmetim şehit ailelerine, inşallah taksici arkadaşlarım gazi ailelerine de hizmet verirler. İhtiyacı olan çok insan var ve onların da ihtiyaç sahibi insanlar için ellerinden geleni yapmalarını dilerim. Şehitlerimizin ailesi bizim ailemiz. Hatırlanmak çok güzel bir şey. Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilemekten başka bir şey yapamıyoruz. İhtiyaç sahibi olan çok şehit ailesi var, en azından onlara bir şey yapabilelim. Bunun için de kimseden bir teşekkür beklentim yok. İnşallah aracıma müşteri olarak şehit aileleri gelir. Onları taşımaktan onur duyarım. Yazıyı iyi ki yazdırmışım, iyi ki taşıyorum, taşımaya da devam edeceğim."

Uşak Şehit Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Şakir Çakır da dernekte kayıtlı tüm şehit ailelerine bu hizmeti duyurduklarını söyledi.

Uygulamanın kendilerini sevindirdiğini anlatan Çakır, "Değerli arkadaşımıza duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederim. Kimseye para ile bunu yaptıramazsın, bu bir duyarlılık meselesidir. İsa beyin yaptığı insanlık göstergesidir. Şehit ailelerine sahip çıktığı için Allah ondan razı olsun. Şehit aileleri kartlarını göstererek İsa beyin bu hizmetinden yararlanabilirler. Şehit ailelerimize bu haberi verince çok memnun kaldıklarını söylediler. Yavuz beyin bu hizmetinin Uşak'taki bütün esnaflara örnek olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.