"Sosyal Riski İzleme, Önleme ve Uyumu Sağlama Projesi" tanıtıldı

"Sosyal Riski İzleme, Önleme ve Uyumu Sağlama Projesi" tanıtıldı
"Sosyal Riski İzleme, Önleme ve Uyumu Sağlama Projesi" tanıtıldı
UŞAK (AA) - Uşak Belediyesi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Sosyal Riski İzleme, Önleme ve Uyumu Sağlama...

UŞAK (AA) - Uşak Belediyesi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen " Sosyal Riski İzleme, Önleme ve Uyumu Sağlama Projesi" tanıtıldı.

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki toplantıda konuşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, projeyle kent merkezinde yaşayan vatandaşların sosyal risklerin tespiti ve ihtiyaçlarının giderilmesinin amaçlandığını söyledi.

Cahan, proje kapsamında Dikilitaş Mahallesi'nde bin 700 hanede 5 bin kişiyle anket çalışması yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Uşak'ta yaşayan tüm kardeşlerimize imkanlarımız dahilinde, bütçemiz gücünde yardımcı olmaktayız. Şehirde yaşayan tüm insanların bilgi havuzunu oluşturuyoruz. Yüz yüze görüşme yaparak kimin neye ihtiyacı var, ne tür riskler altında tek tek belirliyoruz. Dikilitaş Mahallesi'nde görüşme yapılan evlerdeki insanların özür, sağlık, eğitim durumları gibi bilgilerini bilgisayar ortamına aktardık. Gerçek anlamda kimin ne gibi yardıma ihtiyacı var artık biliyoruz. Proje tamamlandığında tek tuşla tüm bilgilere ulaşabileceğiz. Daha sonra bu insanların sorunlarını çözmeye çalışacağız."