STK'lar Uşak Üniversitesi'nin "proje atölyesi"nde buluştu

STK'lar Uşak Üniversitesi'nin "proje atölyesi"nde buluştu
STK'lar Uşak Üniversitesi'nin "proje atölyesi"nde buluştu
UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Projeler Koordinasyon Araştırma ve Uygulama Koordinatörlüğü tarafından "Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Kamu...

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Projeler Koordinasyon Araştırma ve Uygulama Koordinatörlüğü tarafından " Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Kamu Kurumları ile Uşak Üniversitesi Buluşuyor: Proje Atölyesi" toplantısı yapıldı. 

Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi  Sosyal Tesisleri'ndeki toplantıda konuşan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, üniversite ile sivil toplum kuruluşları işbirliklerini önemsediklerini belirtti.

Toplumla bütünleşme, bir araya gelme, ortak çalışmalar yapma duygusu ile hareket ettiklerini belirten Çelik, "Eskiden kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) sıcak ilişkiler kuramıyordu. Gelişmekte olan demokrasimizin ileri demokrasiye geçmesi için STK'ların güçlenmesi gerekiyor. STK'lar ise güçlenmek için somut çalışmalarını ortaya koymalı. Bu da fonlama ile mümkündür. STK'ların sürekli bağışlarla yaşaması artık mümkün değil. Sivil toplum kuruluşları ile üniversiteler arasındaki iletişim güçlendirilmeli" diye konuştu.

Uşak Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın ise konseyin faaliyetlerini anlattı.