Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Uşak Valisi Yavuz: - "İl genelinde vatandaşlarımız huzur ve güven içinde oylarını kullanıyor"

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, vatandaşların il genelinde huzur ve güven içinde oy kullandığını, seçim güvenliğinin sağlanması amacıyla alınan tedbirlerin titizlikle uygulanmaya devam edildiğini bildirdi. 

Yavuz, oyunu kullanmak için gittiği Mehmetçik İlkokulu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerle ilgili oy verme işlemlerinin sürdüğünü bildirdi. Vatandaşların seçime katılımının yüksek olduğunu aktaran Vali Yavuz, seçim güvenliğinin sağlanması amacıyla alınan tedbirlerin titizlikle uygulandığını kaydetti. 

Vatandaşların il genelinde huzur ve güven içinde oy kullandığını anlatan Vali Yavuz, "Şu ana kadar bana ulaşan en ufak bir olumsuzluk yaşanmadı. Büyük bir demokratik olgunluk içinde halkımız sandığa gidiyor ve tercihlerini özgür iradeleriyle kullanıyor. Ben vatandaşlarımızdan oy vermeye gitmelerini istiyorum" dedi. 

Vali Yavuz daha sonra eşi Selda ve kızı Büşra ile "1085" numaralı sandıkta oyunu kullandı. 

Mehmetçik İlkokulu "1090" numaralı sandıkta oyunu kullanan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise il genelinde seçime katılımın çok yüksek olduğunu söyledi. 

Oy kullanma oranının yüzde 90'ın üzerinde gerçekleşeceğini söyleyen Altay, "Vatandaşlarımız oylarını kullanıyor, şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.