Ulubey Kanyonu'nu ziyaretçiler tanıtacak

Ulubey Kanyonu'nu ziyaretçiler tanıtacak
Ulubey Kanyonu'nu ziyaretçiler tanıtacak
- Ulubey Kaymakamlığı, Ulubey Kanyonu ile 131 metre yükseklikten kanyonu izleme imkanı veren cam terasın tanıtımını, ziyaretçilerin sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarla yapmayı planlıyor - Kaymakam Aksu: "Ziyaretçilerimize, bölgenin tanıtımı açısından fotoğraflarını sosyal medyada bolca paylaşmalarının ve izlenimlerini yazmalarının önemini anlatıyoruz. Böylelikle kanyon ve cam terasın milyonlarca kişiye ulaşmasını amaçlıyoruz"

UŞAK (AA) - SONER KILINÇ - Dünyanın en uzun ikinci kanyonu olan Uşak'taki Ulubey Kanyonu ile 131 metre yükseklikten kanyonu izleme imkanı veren cam teras, ziyaretçilerin sosyal medya hesaplarındaki fotoğraf ve paylaşımlarıyla daha geniş kitlelere tanıtılacak.

Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın en uzun kanyonları arasındaki Ulubey Kanyonu'nun seyir zevki yüksek bir görselliğe sahip olduğunu, bölgenin doğal, kültürel ve tarihi yapısının yanı sıra çeşitli doğa sporlarının yapılmasına uygunluğuyla öne çıktığını belirtti. 

Bu doğal güzelliği tanıtmak ve turizmden hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunduklarını hatırlatan Aksu, en önemli girişimlerinin ise 131 metre yükseklikten kanyonu izleme imkanı veren, 112 metrekare şeffaf yüzeye sahip "cam teras" olduğunu ifade etti. 

Cam terasın bölgeye ilgiyi artırdığını kaydeden Aksu, "Gemi güvertesi şeklinde tasarlanan cam teras, sahip olduğu şeffaf yüzeyiyle dünyanın en büyüğü. İki ayda yaklaşık 55 bin kişi cam terası ziyaret ederek kanyonu izledi" dedi. 

Ziyaretçilerin tümünün bol bol fotoğraf çektiğini aktaran Aksu, bunu kanyonun tanıtımında etkin şekilde kullanmayı düşündüklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Sosyal paylaşım sitelerinin etkisi son yıllarda hızla artıyor. Ağırladığımız ziyaretçilerin fotoğraflarını, paylaşımlarını kanyonun lehine çevirmeyi hedefliyoruz. Özellikle Facebook, Twitter , Instagram gibi siteler üzerinden paylaşılacak cam teras ve kanyonla ilgili görsellerle bu konuda önemli bir tanıtım yapacağımızı düşünüyoruz. Ziyaretçilerimize, bölgenin tanıtımı açısından fotoğraflarını sosyal medyada bolca paylaşmalarının ve izlenimlerini yazmalarının önemini anlatıyoruz. Böylelikle kanyon ve cam terasın milyonlarca kişiye ulaşmasını amaçlıyoruz."

İlçenin giriş ve çıkışlarına tanıtım için dev reklam panoları diktiklerini, yörede ulaşım hizmeti veren minibüslerin, Ulubey Kanyonu ve cam terası anlatan görsellerle kaplandığını dile getiren Aksu, bunun için kaymakamlık bünyesinde bir merkezin kurulacağına işaret etti.

Aksu, Park Kanyon Projesi kapsamında kanyon zeminine iniş için asansör kurulacağını belirterek, "Cam teras ile projenin ilk ayağı tamamlandı. Daha sonra kanyon zemininde yürüyüş, bisiklet ve dağcılık faaliyetleri yapılması için gerekli düzenlemeler yapılacak" dedi.