Uşak Belediyesi "büyüdü"

Uşak Belediyesi "büyüdü"
Uşak Belediyesi "büyüdü"
- Uşak Belediye Meclisi, 1 belde ve 8 köyün belediye sınırlarına dahil edilmesini onayladı

UŞAK (AA) - Uşak Belediye Meclisi, 1 belde ve 8 köyün belediye sınırlarına dahil edilmesi yönündeki öneriyi kabul etti. 

Uşak Belediyesi Aralık ayı meclis görüşmelerinin dünkü oturumunda belediye mücavir alanı içinde yer alan Bölme beldesi ile Hacıkadem, Çevre, İkisaray, Kalfa, Muharremşah, Ovademirler, Kuyucak ve Karaağaç köylerinin belediye sınırlarına dahil edilmesi yönündeki gündem maddesi görüşüldü. 

Yapılan oylamada oy çokluğu ile 1 belde ve 8 köyün tüzel kişiliklerinin sona erdirilmesine ve belediye sınırlarına dahil edilmesi kabul edildi.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan yaptığı açıklamada "Bölme ve beldesi ve 8 köyümüz kentin gelişimi nedeniyle artık şehrimizle bütünleşmişti.  Biz sadece malumu ilan ettik" dedi.

Yapılan değişikliğin her anlamda kentin menfaatlerine olduğunu ifade eden Cahan, şunları söyledi:

"Köylerimiz zaten belediyemizin hizmetlerinden faydalanıyordu. Yaptığımız yollar ve diğer hizmetler köylerimizin içlerine kadar yapılıyordu. Biz imar ve benzeri konularda da köylerimize daha iyi hizmet edebilmek adına bu kararı aldık. Ayrıca iller bankasından belediyemize gelecek oranın artması nedeniyle de kazanım elde edeceğiz. Buralarda oturan hemşehrilerimiz hiçbir şekilde endişelenmesin. Her şey daha güzel olacak. Alınan kararın hayırlara vesile olmasını diliyorum."