Uşak Sportif Hakan Demirel ile anlaştı

Uşak Sportif Hakan Demirel ile anlaştı
Uşak Sportif Hakan Demirel ile anlaştı
UŞAK (AA) - Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Uşak Sportif, geçen sezon Tofaş forması giyen milli oyuncu Hakan Demirel ile sezon sonuna...

UŞAK (AA) - Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Uşak Sportif, geçen sezon Tofaş forması giyen milli oyuncu Hakan Demirel ile sezon sonuna kadar anlaştı.

Uşak Sportif Kulübü Başkanı Arif Akçakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta ABD 'li oyuncu Justin Carter'in Galatasaray 'a transferinin ardından teknik heyetin isteği doğrultusunda transfer çalışması yaptıklarını belirtti.

Öncelikle federasyonun getirdiği transfer yasağının kalkması için geçen sezon Uşak Sportif forması giyen bu sezon ise Trabzonspor Medical Park'ta oynayan eski oyuncuları Alper Saruhan ile görüşerek aralarındaki anlaşmazlığı giderdiklerini ve transfer yasağının kalkmasını sağladıklarını ifade eden Akçakaya, bunun ardından ise milli basketbolcu Hakan Demirel ile anlaşmaya vardıklarını dile getirdi.

Tofaş ve Fenerbahçe 'de uzun yıllar forma giyen, 158 kez milli olan Hakan Demirel'in şehre gelerek takımla antrenmanlara başlayacağını kaydeden Akçakaya, "Hakan çok tecrübeli bir oyuncu. Geçtiğimiz sezon Tofaş forması giymişti. Ondan çok şey bekliyoruz. Sezon sonuna kadar anlaştık ancak biz onun gelecek yıl da kalmasını istiyoruz" dedi. 

Akçakaya, Rusya liginde Krasnie Krilya Samara takımında oynayan 1,95'lik Çek oyuncu David Jelinek ile büyük oranda anlaşma sağladıklarını ancak kulübüyle görüşmelerin sürdüğünü söyledi.