Uşak Sportif'e galibiyet morali

Uşak Sportif'e galibiyet morali
Uşak Sportif'e galibiyet morali
-Deplasmanda TOFAŞ'ı mağlup eden Uşak Sportif, üst üste ikinci galibiyetini aldı

UŞAK (AA) -  Türkiye Basketbol Ligi'nin 14. haftasında deplasmanda TOFAŞ'ı mağlup eden Uşak Sportif, ligde üst üste ikinci toplamda da altıncı galibiyetini aldı.  

Ligin dokuzuncu haftasında, sahasında Fenarbahçe Ülker'i yendikten sonra art arda üç maçını kaybeden Uşak Sportif, Trabzonspor Medical Park galibiyetinin ardından dün de deplasmanda TOFAŞ karşısında kazanarak, üst üste ikinci galibiyetini elde etti. 

Uşak Sportif, Darüşşafaka Doğuş, Eskişehir Basket, Banvitspor,  Fenerbahçe Ülker, Trabzonspor Medical Park ve TOFAŞ galibiyetleri ile ligde 20 puanla 10. sırada bulunuyor. 

Uşak Sportif'in Başkanı Arif Akçakaya, yaptığı açıklamada, TOFAŞ karşısında zor bir galibiyet elde ettiklerini belirterek oyuncularını kutladı. 

Ligde birinci devrenin son maçında sahalarında Pınar Karşıyaka'yı konuk edeceklerini hatırlatan Akçakaya, şunları kaydetti:

"TOFAŞ deplasmanındaki galibiyet çok önemliydi. Çıkışımızı sürdürüyoruz. Pınar Karşıyaka maçını kazanıp birinci devreyi istediğimiz noktada bitirmek istiyoruz. Oyuncularımızın performansından memnunum. Takım oyunu oynayan bir ekibiz."