Uşak Ticaret Borsası Başkanı Sezer:

Uşak Ticaret Borsası Başkanı Sezer:
Uşak Ticaret Borsası Başkanı Sezer:
-"Partilerin seçim vaadleri büyümeye yönelik değil, kaynakları paylaşmaya yönelik, iş dünyası pastayı paylaşmak yerine pastanın büyütülmesi taraftarı"

UŞAK (AA) - Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi siyasi partilerin seçim vaatlerinin büyümeye yönelik olmadığını söyledi. 

Sezer, yaptığı açıklamada Türkiye 'nin dünyada hızla yükselen bir değer olduğunu belirterek, ekonomik büyümenin artarak sürmesi gerektiğini söyledi. Seçim sürecinde siyasi partilerin vaatlerini eleştiren Sezer, muhalefet partilerinin özellikle ekonomik alana ilişkin vaatlerinin işverenler, ticari faaliyet icra edenler için makul olmadığını vurguladı.

"Partilerin seçim vaatleri büyümeye yönelik değil, kaynakları paylaşmaya yönelik" diyen Sezer, şunları kaydetti:

"Tüketmeye yönelik vaatler artık Türkiye gibi hızlı gelişmekte olan ülkeler açısından sıkıntı vericidir. İş dünyasının beklentisi daha çok üretime ya da üretimin önünü açıcı lokomotif projelere dönüktür. Türkiye'nin de entegre olduğu dünya sistemiyle, serbest piyasa ekonomisiyle, liberal ekonomi politikalarıyla uyumsuz, bireylere doğrudan sosyal yardım ve ekonomik kazanım sağlamaya yönelik vaatler, pastanın bir an önce yenmesine yöneliktir."