Uşak Üniversitesi mezuniyet töreni

Uşak Üniversitesi mezuniyet töreni
Uşak Üniversitesi mezuniyet töreni
- Rektör Prof. Dr. Çelik: "Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması için üniversitelere önemli görevler düşüyor"

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi 2014-2015 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Bir Eylül Stadyumu'nda düzenlenen tören, mezun öğrencilerin kortej yürüyüşüyle başladı.

Mezun öğrenciler adına konuşan coğrafya bölümü öğrencisi Hasan Yalçın, 4 yıllık eğitiminin ardından hayata atıldıklarını belirterek, kendilerine destek olan hocalarına teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ise 2014-1015 akademik yılında üniversitedeki bölüm ve programlarda doluluk oranının, yüzde 98'e ulaştığını söyledi.

Bu yıl üniversiteden 5 bin 300 öğrencinin mezun olduğunu kaydeden Çelik, "Başarının 'ortak akıl, sevgi ve kardeşlik' duygularında olduğuna inanıyoruz. Buradan aldığımız cesaretle öncelikle üniversite-halk, üniversite-sanayi birlikteliğini tesis etmeye çalışıyoruz. Türkiye 'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması için üniversitelere önemli görevler düşüyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Mezuniyet pastasının kesilmesinin adından öğrenciler, keplerini havaya fırlattı.

Törene AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Uşak Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, protokol üyeleri ve akademisyenler katıldı.