Uşak Üniversitesi "Proje Atölyesi" toplantısı

Uşak Üniversitesi "Proje Atölyesi" toplantısı
Uşak Üniversitesi "Proje Atölyesi" toplantısı
UŞAK (AA)  - Uşak Üniversitesi Projeler Koordinasyon Araştırma ve Uygulama Koordinatörlüğü tarafından bölgenin sorunlarına çözüm bulmak, yeni...

UŞAK (AA)  - Uşak Üniversitesi Projeler Koordinasyon Araştırma ve Uygulama Koordinatörlüğü tarafından bölgenin sorunlarına çözüm bulmak, yeni projeleri hayata geçirmek amacıyla oluşturulan "Proje Atölyesi"nin toplantısı yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki Proje Atölyesi toplantısında konuşan Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya, belirli aralarla gerçekleştirilecek toplantılarda kentin ve bölgenin sorunlarına çözüm aranacağını, yeni proje ve fikirlerin ele alınarak üzerinde tartışılacağını belirtti. 

Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve Uşak Üniversitesi arasında işbirliği köprüsü kurmak istediklerini kaydeden Kaya, sivil toplum kuruluşlarından projeye destek vermelerini isteyerek, "Fakülte, yüksek okul ve meslek yüksek okullarındaki öğretim elemanlarını, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarındaki paydaşlarla bir araya getirmek istiyoruz. Uşak'ın gelişimine katkı sağlayacak ve akademik katma değer oluşturacak projelerin ortaya çıkmasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

Toplantıda daha sonra Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin fiziki alan sorunun çözümü için öneriler tartışıldı.

Toplantıya  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı  Zafer Aydın, öğretim görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.