Uşak Üniversitesi Rektörü Çelik:

Uşak Üniversitesi Rektörü Çelik:
Uşak Üniversitesi Rektörü Çelik:
"İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans Programı'na bu yıl 20 öğrenci alınacak"

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, geçen yıl Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans Programı'na bu yıl 20 öğrenci alacaklarını bildirdi.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, programın Türkiye 'de iş sağlığı ve güvenliği kavramlarının yerleşmesine katkı sağlamayı amaçladığını belirtti.

Türkiye'de son yıllarda iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelerin yapıldığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Bu alanda  bilimsel çalışmalar yapabilecek yetişmiş insan gücü açığını gidermek üzere üniversitelere de görevler düşüyor. Bu bilinçle geçen yıl açılan İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans programına bu yıl 20 öğrenci alınacak. İş sağlığı ve güvenliği konularında uzman kişiler yetiştireceğiz. Yetiştirdiğimiz uzmanlar tüm işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut şartların iyileştirilmesi konusunda duyulan ihtiyaca yönelik çalışmalar yapabilecek, konuyla ilgili bilimsel çalışmalara katkı sağlayacaklar."