Uşak Üniversitesi uluslararası ticaret bölümüne öğrenci alınacak

Uşak Üniversitesi uluslararası ticaret bölümüne öğrenci alınacak
Uşak Üniversitesi uluslararası ticaret bölümüne öğrenci alınacak
UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, uygulamalı bilimler yüksekokulu bünyesinde açılan uluslararası ticaret bölümüne öğrenci...

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, uygulamalı bilimler yüksekokulu bünyesinde açılan uluslararası ticaret bölümüne öğrenci alınacağını bildirdi.

Çelik, yaptığı açıklamada, uygulamalı bilimler yüksekokulu bünyesinde bir süre önce açılan uluslararası ticaret bölümüne  2015-2016 akademik yılında normal öğretime 70, ikinci öğretime de 70 olmak üzere 140 öğrenci alınacağını belirtti. 

Uygulamalı bilimler yüksekokulunda halen muhasebe bilgi sitemleri, bankacılık ve finans ile uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümlerinde öğrenci bulunduğunu dile getiren Çelik, şunları kaydetti: 

"Gelecek dönem uluslararası ticaret bölümüne ilk defa öğrenci alacağız. Günümüzde uluslararası ticaretin kazandığı boyutları düşünecek olursak, ülkeler için ekonomik, politik ve sosyal anlamda değerinin son derece önemli olduğunu görürüz. Bu bakımdan uluslararası ticaret uzmanlık gerektirir. Bu nedenle sektörün nitelikli gücüne ihtiyacı vardır. Uşak Üniversitesi, uluslararası ticaret alanında uzman kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu bölümden mezun olacak öğrencilerimiz, ithalat ve ihracat firmalarında dış ticaret, finans, lojistik bölümlerinde, kamu kurumlarında çalışma imkanı bulmaktalar." 


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Öğrenci

  ,

  politik

  ,

  Lojistik

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  derece

  ,

  2015