Uşak Üniversitesi Zootekni Yüksek Lisans Programı'na öğrenci alımı

Uşak Üniversitesi Zootekni Yüksek Lisans Programı'na öğrenci alımı
Uşak Üniversitesi Zootekni Yüksek Lisans Programı'na öğrenci alımı
UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki tezli programa alan içi 10 ve alan dışı 10 olmak...

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki tezli programa alan içi 10 ve alan dışı 10 olmak üzere 3 yatay geçiş kontenjanı ile toplam 23  öğrenci alınacağını bildirdi.

Prof. Çelik yaptığı yazılı açıklamada, Uşak Üniversitesi Zootekni Yüksek Lisans Programı'na öğrenci alınacağı belirterek, yeni açılan yüksek lisans ve doktora programları ile alanında uzman bilim adamları yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

 Prof. Çelik, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

"Zootekni hayvansal üretimin nicelik ve nitelik bakımından yükseltilmesini amaçlar. Bu programı bitirenler ziraat yüksek mühendisi ya da uzman zooteknist derecesini kazanır. Ülkemiz açısından ekonomik öneme sahip hayvanların üretimi, yetiştirilmesi, beslenmesi ve ıslahı konularında çalışırlar. Hayvancılığın gelişmesi için uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Uşak Üniversitesi olarak bu konuda verilecek lisansüstü eğitim ile uzmanlaşmış nitelikli ziraat yüksek mühendisleri yetiştireceğiz."