Uşak Üniversitesi'nde öğrenci kayıtları başladı

Uşak Üniversitesi'nde öğrenci kayıtları başladı
Uşak Üniversitesi'nde öğrenci kayıtları başladı
-Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çelik: "Üniversitemiz, uluslararası öğrencileri ve hocalarıyla birlikte bir dünya üniversitesi olma yolunda kararlılıkla ilerliyor"

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi 2015-2016 eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtları başladı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, yaptığı açıklamada, bu yıl Uşak Üniversitesi'ne ek yerleştirmeler, özel yetenek sınavları ve uluslararası öğrenciler hariç, lisans ve ön lisans yerleştirmeleri ile toplam 6 bin 713 öğrencinin kayıt yaptıracağını bildirdi. 

Üniversitedeki öğrenci sayısının 26 binin üzerine çıkacağını belirten Rektör Çelik, üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler için kayıtların 7 Ağustos'ta sona ereceğini kaydetti. 

Öğrencilerin bu sene e-devlet yoluyla da kayıtlarını online olarakda yapabileceğini dile getiren Çelik, yeni kayıt yaptıran öğrencilerle bir süre sohbet etti. 

Çelik şunları kaydetti:

"Üniversitemiz, uluslararası öğrencileri ve hocalarıyla birlikte bir dünya üniversitesi olma yolunda kararlılıkla ilerliyor.  Türkiye 'nin sayılı kütüphanelerinden biri olan merkez kütüphanemiz, öğrenci çarşımız ve kapalı spor kompleksimiz, çeşitli sosyal donatılarla modern bir kampüse sahibiz."

Kampüs alanında açılan yurt ve apart stantlarını da inceleyen Rektör Çelik, yetkililerden bilgi aldı.