Uşak Üniversitesi'ne özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacak

Uşak Üniversitesi'ne özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacak
Uşak Üniversitesi'ne özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacak
UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2015-2016 Özel Yetenek Sınavları başladı. Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik...

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2015-2016 Özel Yetenek Sınavları başladı. 

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik yaptığı yazılı açıklamada Spor Bilimleri Fakültesi'ne özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacağını kaydetti. Fakültenin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 60 , Antrenörlük Eğitimi Bölümüne 120 ve Spor Yöneticiliği Bölümüne 70 olmak üzere toplam 250 öğrenci alınacağını ifade eden Rektör Çelik, sınava katılacak adayların performansları doğrultusunda yerleştirmelerin yapılacağını bildirdi.  

Uşak Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılan sınavlara  465 erkek , 90 bayan olmak üzere toplam 555 adayın başvurduğunu, sınavların 2 Ağustos 'a kadar süreceğini belirten Rektör Çelik, "Sınav süreci doğru, şeffaf ve adil bir şekilde gerçekleşiyor. Adaylar sınav sonuçlarının değerlendirmesinin kurallara uygun yapılacağından emin olabilirler" diye konuştu. 

Rektör Çelik şunları bildirdi:

"Hiçbir şaibeye yer bırakmadan özel yetenek sınavlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu sene de başvuru ve sınav şartlarına göre öğrencilerimizi seçeceğiz. Hiç bir kuşkuya, spekülasyona yer vermemek adına sınavı videoya kaydedeceğiz. Ayrıca velilerimiz üniversitemiz spor salonu dışına kurulan ekranlardan sınavı seyredebilecekler. Sınav sonuçlarına itiraz edildiği takdirde görüntüler izlenebilecektir. Sınava katılacak öğrenciler rahat olsunlar. Sınavımız doğru, şeffaf ve adil bir şekilde sonuçlandırılacak"

 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Yetenek

  ,

  Öğrenci

  ,

  ağustos

  ,

  2015