Uşak Üniversitesinin akademik yıl açılışı

Uşak Üniversitesinin akademik yıl açılışı
Uşak Üniversitesinin akademik yıl açılışı
- Rektör Prof. Dr. Çelik: - "(Ankara'daki terör saldırısı) Demokrasimize ve hepimizin ortak geleceğimize karşı yapılmış bir saldırıdır. İnsan yaşamına kasteden, kandan beslenen her türlü teröre karşı birliğimizin daim olmasını temenni ediyorum"

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Demokrasimize ve hepimizin ortak geleceğimize karşı yapılmış bir saldırıdır. İnsan yaşamına kasteden, kandan beslenen her türlü teröre karşı birliğimizin daim olmasını temenni ediyorum" dedi.

Prof. Dr. Çelik, Uşak Üniversitesinin akademik yıl açılışı dolayısıyla Bir Eylül Yerleşkesi'nde düzenlenen törende, İslam dünyası üzerinde hesabı olanların, laboratuvarda ürettiklerini terör örgütleri eliyle Ortadoğu'da bitmeyen kargaşaya yol açıp, toprakları kan gölüne çevirdiklerini söyledi.

Şer odaklarının istikrar adası olan Türkiye 'yi de Ortadoğu çıkmazına sürüklemek istediklerini aktaran Çelik, son dönemde terörün tırmandırılmaya çalışıldığına işaret etti.

Ankara'da yaşanan terör saldırısını kınayan Çelik, "Bir öğrencimizin de yaşamını yitirdiği bu saldırıyı Uşak Üniversitesi olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu saldırı demokrasimize ve hepimizin ortak geleceğimize karşı yapılmış bir saldırıdır. İnsan yaşamına kasteden, kandan beslenen her türlü teröre karşı birliğimizin daim olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Uşak Üniversitesi ile ilgili de bilgi veren Çelik, sadece bölgenin değil, Türkiye'nin en hızlı büyüyen üniversiteleri arasında yer aldıklarını belirterek, eğitim öğretimde kalitenin her geçen yıl arttığını kaydetti. 

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise Uşak Üniversitesinin gelişimini sürdürdüğünü ve öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını söyledi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise üniversitelerin akademik çalışmalarla adından söz ettirdiğini ifade ederek, bilimsel çalışmalara önem verilmesi gerektiğini bildirdi.

MHP Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz ise terör olaylarından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Törenin ardından Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Mutluluk Bilimi ve Gençlik" konulu ilk dersi verdi.