Uşak Valisi Yavuz:

Uşak Valisi Yavuz:
Uşak Valisi Yavuz:
- "Ramazan ayı içinde Müslüman kardeşlerimizin dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşadıkları insanlık dramları bizleri derinden yaraladı"

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, Ramazan ayında dünyanın çeşitli bölgelerindeki Müslümanların yaşadıkları insanlık dramının kendilerini derinden yaraladığını ifade etti. 

Vali Yavuz, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Ramazan Bayramı'na ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Bayramların, insanların birbirlerine daha yaklaştığı, birlik ve beraberlik içinde kenetlendiği, küskünlüklerin kırgınlıkların unutulduğu, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşmanın doruğa ulaştığı günler olduğunu kaydeden Yavuz, Ramazan Bayramı'nın da manevi iklimine uygun yaşanması gerektiğinin ifade etti. 

Vali Yavuz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ramazan ayı içinde Müslüman kardeşlerimizin dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşadıkları insanlık dramaları bizleri derinden yaraladı. Doğu Türkistan,  Suriye  ve Irak'ta uzun zamandır devam eden insanlık dramları şiddetle kınıyoruz. Böyle güzel bayram günlerini fırsat bilerek, en yakınımızdan başlayarak, fakiriyle zenginiyle, çocuğu, genci ve yaşlısıyla bu mutlu günü paylaşmalı, büyüklerimizi, kimsesizlerimizi, komşularımızı ziyaret etmeli, bayramlaşmalıyız. Bu vesileyle Uşaklı hemşehrilerimin, milletimizin, Türk ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı en samimi duygularımla tebrik ediyorum."

- Valilik personeli ile bayramlaşma

Uşak Valisi Seddar Yavuz Ramazan Bayramı dolayısıyla makamında valilik personelin kabul ederek tek tek bayramlaştı.

Gazetecilere açıklama yapan Vali Yavuz, vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmesi için her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Emniyet güçlerinin bayram süresince özellikle halkın yoğun olduğu bölgelerde tedbirleri artırdığını ifade eden Vali Yavuz, bayramda trafiğe çıkacak olanlara da dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıda bulundu.