Uşak Valisi Yavuz, Eşme ilçesinde incelemelerde bulundu

Uşak Valisi Yavuz, Eşme ilçesinde incelemelerde bulundu
Uşak Valisi Yavuz, Eşme ilçesinde incelemelerde bulundu
UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, Eşme ilçesinde incelemelerde bulundu.Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinden Eşme'ye atanan Kaymakam Ozan Gazel'i...

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, Eşme ilçesinde incelemelerde bulundu.

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinden Eşme'ye atanan Kaymakam Ozan Gazel'i ziyaret eden Vali Yavuz, daha sonra Takmak Köyü'ne giderek yaklaşık 700 dekarlık alanda üretim yapan, şeftali, nektarin, kiraz, erik gibi meyvelerin üretildiği tarım işletmesini gezdi. 

Firma yöneticisinden işletmenin kapasitesi, ürün çeşitleri ve üretilen meyvelerin pazarlanması konusunda bilgi alan Vali Yavuz, yaptığı açıklamada, ilin sanayide olduğu kadar tarım ve hayvancılıkta da ülke ekonomisine katkı sağladığını söyledi.

Son dönemde tarımda önemli yatırımların hayata geçtiğini aktaran Vali Yavuz, "Bu topraklarda meyve üretiminin çeşit ve miktar olarak böylesine yüksek rakamlara ulaşması, toprağımızın verimliliğini, insanımızın girişimciliğini ifade etmesi bakımından gurur verici bir tablo. Toprakların verimli işlenmesi, ülkelerin önce kendi insanlarını doyuracak kapasiteye sahip üretim yapabilmeleri açışından hayati önem taşıyor" dedi. 


  ETİKETLER:

  Kaymakam

  ,

  Tarım

  ,

  ülke

  ,

  firma