Uşak Valisi Yavuz'dan, şehit ailesine ziyaret

Uşak Valisi Yavuz'dan, şehit ailesine ziyaret
Uşak Valisi Yavuz'dan, şehit ailesine ziyaret
UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, 10 yıl önce Diyarbakır'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Orhan Atak'ın ailesini ziyaret etti.Vali Yavuz ve eşi...

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Seddar Yavuz, 10 yıl önce Diyarbakır 'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Orhan Atak'ın ailesini ziyaret etti.

Vali Yavuz ve eşi Selda Yavuz, "Gönülden Gönüle Projesi" kapsamında Şehit Jandarma Uzman Çavuş Orhan Atak'ın Sarayaltı Mahallesi'nde yaşayan ailesine ziyarette bulundu.

Şehit ailesinin sorunlarını dinleyen ve Ramazanlarını kutlayan Yavuz, toplumda birlik, dayanışma ve huzurun sağlanması amacıyla günlük yaşantıda çeşitli sebeplerle mağduriyet yaşayan aileleri sürekli olarak ziyaret ettiklerini söyledi. 

Bu ziyaretleri ramazan ayında da sürdürdüklerini ifade eden Yavuz, şunları söyledi:

"Bu mübarek ramazan ayında masa başında oturup kalmadan bize ihtiyacı olan vatandaşımızın kapısını çalmaya, derdi olanın derdiyle dertlenmeye, çözüm üretmeye devam edeceğiz.  Artık vatandaşımız biliyor ki, bu ülkede, bu şehirde kimse kimsesiz değil, kimse sahipsiz değil. Devletimiz gülen yüzünü ve şefkat elini tüm ihtiyaç sahiplerine uzatmaya çalıştığımız bu proje kapsamında sosyal yardımlaşma konusunda son yıllarda daha organize faaliyet gösteren, titiz inceleme ve araştırmalarıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığımız bir sistemi işler hale getirdik."

Yavuz, proje hakkında da bilgi vererek, 15 aydır yürütülen proje kapsamında bugüne kadar 28 şehit ailesi, 39 gazi ve gazi eşi, 33 yetim, 113 engelli, 97 dul, 67 yaşlı, 130 muhtaç aile 1 yangın afeti, 3 trafik kazası mağduru ve 4 hasta olmak üzere 522 aileyi ziyaret ettiklerini bildirdi.

Şehit babası İsa Atak da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şehit aileleriyle her zaman yakından ilgilendiğini belirttiği vali ve eşine teşekkür etti.