Uşak ve Afyonkarahisar'ı kapsayan Teknoloji Geliştirme Bölgesi kuruluyor

Uşak ve Afyonkarahisar'ı kapsayan Teknoloji Geliştirme Bölgesi kuruluyor
Uşak ve Afyonkarahisar'ı kapsayan Teknoloji Geliştirme Bölgesi kuruluyor
UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, üniversiteleri ile Kocatepe Üniversitesi işbirliğinde çalışmalarına başlanan Teknoloji...

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, üniversiteleri ile Kocatepe Üniversitesi işbirliğinde çalışmalarına başlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin, Bakanlar Kurulunun onayının ardından kurulacağı söyledi. 

Rektör Çelik, yaptığı açıklamada, Uşak Üniversitesi ve Kocatepe Üniversitesi işbirliğinde çalışmalarına başlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin kısa sürede kurulacağını ifade etti.

Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin çekirdeğini oluşturacak ve iki üniversitenin yarı yarıya ortak olduğu Teknopark AŞ'nin kuruluş aşamasının tamamlandığını aktaran Çelik, bölgenin teknoloji üretiminde etkin rol alacağını dile getirdi.

Teknoloji Geliştirme Bölgesi için iki üniversitenin kampüs alanlarında yer tahsislerinin gerçekleştirildiğini ifade eden Rektör Çelik, "Ülkemizde, 34 Teknoloji Geliştirme Bölgesi var.  Üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla üniversitemiz, KOSGEB ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) işbirliği ile kurulan Teknoloji Geliştirme Merkezi 3 yıldır yerleşkemizde faaliyetine devam ediyor. Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin ardından iki üniversite işbirliği ile TEKNOPARK kuruluyor. Uşak ve bölge için hayırlı olsun" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  teknoloji

  ,

  Kampüs

  ,

  sanayi

  ,

  kuruluş