Uşak'a 2 bin kişilik cirit sahası

Uşak'a 2 bin kişilik cirit sahası
Uşak'a 2 bin kişilik cirit sahası
- AK Parti Uşak Milletvekili Altay: - "Ata sporu ciridin tanıtımı için Türkiye'nin en donanımlı cirit sahasını inşa diyoruz"

UŞAK (AA) - AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Uşak'ta 2 bin kişilik tam donanımlı cirit sahası inşa edileceğini söyledi.

Altay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kalfa Korusu Spor Kompleksi içinde inşa edilmesi planlanan tam donanımlı cirit sahasının proje çalışmalarında sona gelindiğini kaydetti.

Ata sporu ciridin tanıtımı için hazırlanan projenin Türkiye 'de bir ilk olduğunu belirten Altay, kısa süre içinde hayata geçeceğini ifade etti.

 Cirit sahasının bünyesinde rahvan yürüyüş yolu, at barınakları, tribün ve sosyal donatıların yer alacağını dile getiren Altay, "Projede sona gelindi. Tribün statiği çalışmalarının da tamamlanmasıyla ihaleye çıkılacak. Ata sporu ciridin tanıtımı için Türkiye'nin en donanımlı cirit sahasını inşa diyoruz" dedi.

Uşak'ın gelişmesi için gayret gösterdiklerini, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle ortak hakereket ettiklerini anlatan Altay, şöyle devam etti: 

"Sporun yaygınlaştırılması için alt yapı imkanları önemli. Sporda başarının yakalanması için tesisleri artırıyoruz.  Bu bağlamda cirit sahası projesi çok önemli. Kalfa Korusu Spor Kompleksi tüm spor dallarının yapılabildiği özel bir alan haline geldi. Önümüzdeki dönemde ilimize kapalı spor salonu da kazandıracağız"