Uşak'ta 1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri başladı

Uşak'ta 1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri başladı
Uşak'ta 1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri başladı
-Uşak Milli Eğitim Müdürü Şahin: "Kentimize gelen 24 üniversite, iki gün süreyle tanıtım yapacak"

 UŞAK (AA) - Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri" lise öğrencilerini üniversitelerle buluşturdu. 

Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazar Yerin'nde düzenlenen 1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri, 24 üniversitenin katılımıyla başladı. 

Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, kariyer günleri ile gençlerin gerek yüksek öğrenim, gerekse yüksek öğrenim sonrası kariyer hedeflerine yön çizmelerine yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi. 

Üniversitelerin de etkinlikle kendilerini hedef kitlelerine tanıtma fırsatı bulduğunu belirten şahin, "Kentimize gelen 24 üniversite, iki gün süreyle tanıtım yapacak. Böylece öğrencilerimizin hayatlarındaki en zor tercihlerinden birisi olan üniversite ve meslek seçimi tercihlerinde yardımcı almayı amaçlıyoruz" dedi. 

Uşak Valisi Seddar Yavuz'un da katıldığı açılışta, katılımcılar stantları gezerek bilgi aldı. 

Törene, Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Karahan, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder da katıldı.