Uşak'ta bayramlaşma

Uşak'ta bayramlaşma
Uşak'ta bayramlaşma
UŞAK (AA) - Uşak Valisi Ahmet Okur, Kurban Bayramı nedeniyle şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.Vali Okur, eşi Hatice Nur Okur, Garnizon Komutanı...

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Ahmet Okur, Kurban Bayramı nedeniyle şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.

Vali Okur, eşi Hatice Nur Okur, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Emniyet Müdürü  İbrahim Ergüder ile ilk olarak Şehit Piyade Uzman Çavuş Yener Sunal'ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali  Ahmet Okur  şehitlik mertebesinin Peygamberlik mertebesinden sonra gelen en yüksek mertebe olduğunu ifade ederek "Bu vatan uğruna, bu kutsal topraklar uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizin aileleri devletimiz için kutsal bir emanettir. Bu emanete her zaman sahip çıkacağız. Kurban Bayramı vesilesi ile şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularıyla anıyor, bütün şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin bayramını kutluyorum.  Bu bayramın ülkemizin birliğine, beraberliğine ve huzuruna vesile olmasını diliyorum" dedi.

Şehit annesi Iraz Sunal ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Oğlumu bu vatan için şehit oldu, sizlerde benim evladımızsınız. Sizleri evimizde görmek bizlere güç veriyor. Allah devletimize milletimize güç versin" dedi.

Vali Okur ve beraberindekiler daha sonra Şehit Polis Ramazan Battal'ın ailesi ile Gaziler Nezih Börekçi ve İsmail Ercan'ın evlerini ziyaret etti.