Uşak'ta çocukların bulunduğu araçtan uyuşturucu çıktı

Uşak'ta çocukların bulunduğu araçtan uyuşturucu çıktı
Uşak'ta çocukların bulunduğu araçtan uyuşturucu çıktı
- Yunus polis timlerinin şüphelenerek durdurduğu ve 16 yaşındaki 2 çocuğun bulunduğu araçta yapılan aramada, iki farklı türde sentetik uyuşturucu madde bulundu

UŞAK (AA) - Uşak'ta, motorize "Yunus" polis timlerinin şüphe üzerine durdurduğu ve 16 yaşında 2 çocuğun bulunduğu araçta yapılan aramada, iki farklı türde sentetik uyuşturucu madde bulundu. 

Uşak Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, asayiş şube müdürlüğüne bağlı motorize "Yunus" timlerinin şüphe üzerine durdurduğu otomobilin, 16 yaşındaki Ş.Y. tarafından kullanıldığını belirledi.

Ş.Y. ve beraberinde bulunan 16 yaşındaki E.Ş'nin üzerileri ile araçta arama yapan polis ekibi, 43 adet kağıda sarılı halde "bonzai" olarak adlandırılan uyuşturucu madde ile 46 adet sentetik hap buldu. 

"Suça sürüklenen çocuk" olarak haklarında işlem yapılan 2 şüpheliden E.Ş, çıkarıldığı adli makamca tutuklandı, E.Y. ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. E.Y. hakkında ayrıca ehliyetsiz araç kullanmak suçundan trafik ekiplerince cezai işlem yapıldığı bildirildi. 


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  şüphe

  ,

  emniyet