Uşak'ta çöp konteynerinde kafatası bulunması

Uşak'ta çöp konteynerinde kafatası bulunması
Uşak'ta çöp konteynerinde kafatası bulunması
- Kafatasının yakındaki bir apartmanda oturan doktora ait olduğu, kömürlükte saklanan kafatasının temizlik sırasında çöpe atıldığı ortaya çıktı

UŞAK (AA) - Uşak'ta önceki gün temizlik görevlileri tarafından çöp konteynerinde bulunan kafatasının bir doktora ait olduğu ortaya çıktı. 

Uşak Belediyesi temizlik işçileri tarafından önceki gece çöp konteynerinde bulunan kafatasıyla ilgili soruşturma yürüten Uşak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki tüm ev ve apartmanları tek tek incelemeye aldı.

Mahalledeki çöp konteynerine çöp atabilecek kişilerle görüşen polis, yaklaşık 100 metre ilerideki bir apartmanda olay günü detaylı temizlik yapıldığını ve bol miktarda çöpün değişik konteynerlere döküldüğünü belirledi. 

Apartmanda oturanlardan, özel bir hastanede ürolog olarak çalışan doktor Erkan Kurtalan polise, Marmara Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldığı sırada bir arkadaşının kendisine eğitimde kullanması için verdiği kafatasını apartmanın kömürlüğünde sakladığını ancak akıbetini bilmediğini söyledi.

Apartmanda temizlik yapan Tuğlu Yaşar ise temizlik yaparken attığı eşyalar arasında bir kafatası olduğunu belirtti. 

Bunun üzerine polis, doktor Erkan Kurtalan ile temizliği yapan Tuğlu Yaşar'ı, ifadelerini almak üzere Karaağaç Polis Merkezi'ne götürdü. 

Olayla ilgili soruşturma sürerken, bulunan kafatasının Cumhuriyet Savcılığı tarafından inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği öğrenildi. 

-Olay

Ünalan Mahallesi Müjde Sokak'ta çöp konteynerinin boşaltılması sırasında Uşak Belediyesi temizlik işçileri bir adet kafatası bulmuş, olay yerine gelen polisler kafatasının kime ait olduğunu belirlemek için soruşturma başlatmıştı.