Uşak'ta çöpler yeraltında toplanacak

Uşak'ta çöpler yeraltında toplanacak
Uşak'ta çöpler yeraltında toplanacak
UŞAK (AA) - Uşak Belediyesi, başlattığı yeni uygulama ile şehrin değişik noktalarına yer altı çöp konteynerleri yerleştirdiği bildirildi.Uşak...

UŞAK (AA) - Uşak Belediyesi, başlattığı yeni uygulama ile şehrin değişik noktalarına yer altı çöp konteynerleri yerleştirdiği bildirildi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yaptığı yazılı açıklamada kentin temizliği konusunda büyük değişim yaşandığını belirterek ana caddelere yeraltı çöp konteynerleri yerleştirilmeye başlandığını kaydetti. 

Yer altı çöp konteynerleri sayesinde hızlı ve modern temizlik yapılacağını belirten Cahan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Uşak'ta temizlik anlamında farklılıkları yaşatıyoruz. Özellikle ana caddelerde normal konteynerlerin yerini büyük yeraltı çöp konteynerleri yerleştiriyoruz. İlk aşamada 21 adet yeraltı çöp konteyneri çeşitli noktalara yerleştirildi. Konteynerlerin kapasitesi 5 metre küp. Yer altı konteynerlerinin sadece üst tarafı görünüyor, kötü koku ve görüntü kirliliği son buluyor. Ayrıca konteynerlerimiz daha önce kapasitesi nedeniyle mesai saatlerinde toplanıyordu. Yeni sistemde ise konteynerlerin hacmi düşünüldüğünde günde bir kez trafiğin olmadığı saatlerde alınacak. Trafik bu uygulamamızla rahatlayacak."  


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  koku